Wiesław Prządka Quinteto Tango Nuevo fot. Sławek Wąchała

Poznań: Wiesław Prządka Quinteto Tango Nuevo w Blue Note

Mistrz bandoneonu diatonicznego Wiesław Prządka po latach doświadczeń z tangiem sięgnął po oryginalny skład Astora Piazzolli czyli kwintet. A specjalnym gościem koncertu była mezzosopranistka Gosha Kowalinska.

Podczas koncertu goście usłyszeli najciekawsze kompozycje Astora Piazzolli w oryginalnych aranżacjach na kwintet. Właśnie ten skład Piazzolla cenił sobie najbardziej i napisał wiele utworów na bandoneon, skrzypce, gitarę, fortepian i kontrabas.

Kluczem tego projektu jest doświadczenie Wiesława Prządki, który sam oddany jest Piazzolli bezgranicznie i znalazł muzyków, którzy tę pasję podzielają. I była to prawdziwa tangowa uczta! Zresztą czego innego można się było spodziewać po tak wybitnym muzyku, jednym z największych polskich akordeonistów oraz jedynym Polakiem grającym na bandoneonie diatonicznym – instrumencie charakterystycznym dla argentyńskiego tango.

Wiesław Prządka – bandoneon, Marcin Suszycki – skrzypce, Rafał Karasiewicz – fortepian, Marek Piątek – gitara, Zbigniew Wrombel – kontrabas

Mat. pras. el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze