Poznań: Wielkopolskie Centrum Onkologii wznawia operacje!

Wielkopolskie Centrum Onkologii 1
Na Oddziale Chirurgii Chorób Piersi tego szpitala nie stwierdzono więcej zakażeń koronawirusem – i szpital może podjąć normalną pracę. Jutro pierwsze operacje.

27 marca podaliśmy informację, że u jednej z pracownic WCO, właśnie na Oddziale Chirurgii Chorób Piersi, stwierdzono zakażenie koronawirusem. Zgodnie z procedurą, szpital wstrzymał zabiegi, zamknął oddział, a personel oraz pacjentów, którzy mieli kontakt z chorą, poddał testom. Na szczęście nie było ich wielu. Trzeba było też przebadać osoby, które miały kontakt z jedną z pacjentek zakażoną koronawirusem – stwierdzono go u kobiety po wyjściu ze szpitala.

Testy, wykonane dwukrotnie, nie wykazały zakażeń koronawirusem, więc szpital mógł podjąć normalną działalność. Dziś na zamkniętym przez tydzień oddziale rozpoczęto przyjmowanie pacjentek, jutro rozpoczną się pierwsze operacje. Oczywiście wszystko z zachowaniem ekstremalnych środków ostrożności – pacjentki na operację będą się pojawiać w odstępach czasowych, tak samo jak pacjenci na radio- i chemioterapię. Pozostali pacjenci, o ile to możliwe, będą korzystali z teleporad.

Podziel się: