Poznań: Wielkopolska Izba Lekarska uruchomiła akcję szczepień przeciwko grypie dla lekarzy i seniorów

Akcja nosi tytuł „Szczepię się dla was – lepiej późno niż wcale!” i dzięki niej lekarze oraz lekarze dentyści mogą odebrać bezpłatną szczepionkę przeciwko grypie, żeby się zaszczepić.

Wielkopolska Izba Lekarska już na początku października zgłosiła zapotrzebowanie na szczepionki przeciwko grypie. Szczepionki zostały przekazane przez Ministerstwo Zdrowia na początku grudnia, ale – jak wskazują specjaliści chorób zakaźnych – grudzień jest jeszcze dobrym miesiącem na szczepienie.

Medycy mogą się zaszczepić we własnym zakresie lub w którymś z punktów w Poznaniu, Kaliszu, Koninie, Ostrowie Wielkopolskim i Pile. W akcji wzięli już udział pierwsi lekarze z Wielkopolski. Lista punktów jest cały czas rozszerzana o kolejne miejsca i można ją znaleźć na stronie Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Do skorzystania ze szczepień WIL zaprasza lekarzy seniorów 75+, lekarzy i lekarzy dentystów praktykujących prywatnie poza NFZ, lekarzy, którzy osiągnęli wiek emerytalny aktywnych zawodowo lub praktykujących prywatnie poza NFZ, którzy dotychczas nie skorzystali ze szczepionki zapewnianej przez MZ i NFZ dla podmiotów sektora publicznego oraz wszystkich lekarzy i lekarzy dentystów, którzy nie otrzymali szczepionki w ramach NFZ.

Zgodnie ze wskazaniami Stowarzyszenia Higieny Lecznictwa przebyte zakażenie SARS-CoV-2 nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia przeciwko grypie. Jak podaje SHL, w przypadkach lekkich lub skąpoobjawowych przed szczepieniem przeciwko grypie należy zachować 2-tygodniową przerwę od zakończenia izolacji, natomiast w przypadkach cięższych przerwa powinna być dłuższa i wynosić 4
tygodnie.

Wielkopolska Izba Lekarska zwraca się także do podmiotów leczniczych, które chcą zaszczepić swoich pacjentów seniorów 75+, a nie miały takiej
możliwości z powodu braku szczepionek, o zgłaszanie potrzeby na adres
mailowy: szczepiesiedlawas@wil.org.pl.

WIL, el

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze