Poznań: Wielki festyn na Franowie, czyli zaczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Wycieczki po zakamarkach zajezdni, wystawa nowoczesnych tramwajów i autobusów oraz spotkanie z autorką książek dla dzieci – o tramwajach, oczywiście. W samo południe na Franowie zaczyna się wielki festyn.

Na miejscu czeka wiele atrakcji na miłośników tramwajów i autobusów we wszystkich odmianach. Dzięki Kórnickiemu Przedsiębiorstwu Autobusowemu Kombus będzie można podziwiać wystawę nowoczesnego taboru liniowego i specjalistycznego. Zobaczymy na niej także tramwaje Solaris Tramino, Moderus Beta, Moderus Gamma, autobusy Solaris Urbino, a także pojazdy specjalistyczne wykorzystywane do usuwania skutków wypadków: dźwig Scania, nowy holownik pogotowia autobusowego oraz nowy radiowóz Nadzoru Ruchu MPK. Na wystawie nie zabraknie ekopojazdów: elektrycznych skuterów, hulajnóg i rowerów cargo Stork Cargo Bike.

Chętni będą mogli zwiedzić zajezdnię – a jest co oglądać, bo należy ona do największych i najnowocześniejszych w Europie. No zawsze jest to doskonała okazja, by wypytać oprowadzających fachowców o kwestie techniczne, na które poza MPK trudno znaleźć odpowiedź.

Będzie też strefa zabaw dla dzieci: gry y zabawy piłkarskie z Akademią Piłkarską Reissa, gra „Zjazd do zajezdni” i dziecięce „Koło Fortuny”, konkursy rysunkowe i sprawnościowe, a także spotkanie z Weroniką Kurosz, autorką książek dla dzieci pt. „Tramwaj Eliasza”.

Na festynie będą też stoiska informacyjne Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu i Zarządu Transportu Miejskiego oraz stoiska z książkami dla dzieci.

Festyn potrwa do godziny 16.00, a na jego teren można dojechać bezpłatną linią dowozową, kursującą na trasie:
Franowo – most Św. Rocha – Podgórna – Fredry – Rondo Kaponiera – Święty Marcin – Kórnicka – Franowo

Odjazdy z zajezdni Franowo:
12.26, 13.01, 13.36, 14.11, 14.46, 15.30, 16.05

Odjazdy z przystanku Rondo Kaponiera
11.40, 12.15, 12.50, 13.25, 14.00, 14.35, 15.10

Podziel się:

Ostatnio dodane: