Poznań: Więcej tramwajów i autobusów pojedzie na cmentarze

Także w weekend 7 i 8 listopada Zarząd Transportu Miejskiego wzmocni komunikację publiczną na trasach prowadzących na poznańskie cmentarze. Wszystko po to, by ułatwić poznaniakom bezpieczny dojazd na nekropolie.

Chcąc ułatwić dojazd na nekropolie oraz umożliwić rozłożenie w czasie wizyt na cmentarzach Zarząd Transportu Miejskiego zaplanował wzmocnienia komunikacji publicznej także w weekend 7-8 listopada (sobota – niedziela). W tym okresie będzie można skorzystać m. in. z dodatkowej linii autobusowej numer 133 do cmentarza na Miłostowie. Przypominamy, że Poznań i powiat poznański od 17 października znajdują się w tzw. czerwonej strefie covid-19.

7 – 8 listopada (sobota – niedziela):

Obowiązuje sobotni i świąteczny rozkład jazdy z następującymi zmianami w godz. 8.00 – 17.00:

– linia nr 1 co 15 minut

– linia nr 6 co 10 minut

– linia nr 8 co 10 minut

– linia nr 15 co 10 minut, wydłużona do Junikowa

– linia nr 133: RONDO ŚRÓDKA – Podwale – Zawady – Główna – Gnieźnieńska – BOGUCIN, kursy co 15 minut (tabor przegubowy)

– linia nr 177 wzmocniona do co 15 minut

W celu poprawy bezpieczeństwa ruchu w rejonie cmentarza na Miłostowie utrzymana będzie, wprowadzona na okres Wszystkich Świętych, czasowa organizacja ruchu obejmująca:
– ograniczenie do 8 listopada br. prędkości do 30 km/h na ul. Warszawskiej w obu kierunkach oraz zakaz ruchu pojazdów ciężarowych na ul. Warszawskiej w stronę miasta;
– umożliwienie w weekend 7-8 listopada br. parkowania w pasie rozdziału ul. Warszawskiej w stronę do miasta na odcinku od stacji paliw do ul. Mogileńskiej.
Na wniosek policji w najbliższych dniach możliwe są także inne czasowe zmiany w organizacji ruchu w rejonie poznańskich cmentarzy.

ZTM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze