nowe drzewa na Grunwaldzie fot ZDM

Poznań: Więcej drzew na Grunwaldzie

Lipy, miłorzęby, jesiony i klony – to tylko niektóre gatunki drzew, które pojawią się w najbliższym dniach na kilku grunwaldzkich ulicach. Jesienne nasadzenia potrwają do początku grudnia.

Na ulicy Listopadowej posadzonych zostanie kolejnych 10 lip. Tym razem prace ogrodnicze prowadzone są po północno-zachodniej stronie ulicy, na odcinku od ulicy Racławickiej do Jugosłowiańskiej i przy posesji nr 10. Jest to kontynuacja prac prowadzonych wiosną tego roku na wcześniejszym odcinku ulicy.

Drzewa zostaną posadzone w miejscach, gdzie kiedyś była zieleń, ale została zniszczona m.in. przez parkujące samochody. Tam, gdzie będzie taka potrzeba, zostanie zdjęty bruk, by zrobić miejsce na pasy zieleni. Nowa zieleń zostanie zabezpieczona przed zniszczeniem drewnianymi słupkami.

Kolejne nasadzenia będą na ulicy Promienistej, na odcinku od posesji nr 43 do nr 53. W pasie zieleni, po wschodniej stronie ulicy, posadzonych zostanie 12 miłorzębów.

Również mieszkańcy ul. Jugosłowiańskiej, na odcinku od ulicy Babimojskiej do nieruchomości nr 20, będą mogli się cieszyć z nowych drzew. W tej lokalizacji odtwarzane będą pasy zieleni biegnące po obu stronach ulicy. Posadzone zostaną jesiony, wiśnie i klony. Tereny zielone zostaną również zabezpieczone słupkami przed nielegalnym parkowaniem.

Nasadzenia pozytywnie zaopiniowała Rada Osiedla Grunwald Południe. Lokalny samorząd wsparł również finansowo prace zieleniarskie.

ZDM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze