Poznań: “Widzialna ręka” na UAM

Rektor UAM uruchamia pomoc dla profesorów-seniorów i emerytowanych pracowników, a prorektor ds. studenckich zachęca studentów do udziału w akcji “Widzialna ręka”. Władze uczelni apelują o solidarność i pomoc potrzebującym w obliczu zagrożenia.

Rektor UAM prof. Andrzej Lesicki przypomina w kolejnym komunikacie do społeczności akademickiej, że – to od nas samych zależy ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby (…). – Ograniczajmy spotkania z innymi osobami do niezbędnego minimum, poważnie traktujmy polecenie pracy zdalnej, poza terenem uczelni – zaleca.

Prorektor prof. Bogumiła Kaniewska zwraca się z apelem do wszystkich studentów UAM, Parlamentu, Rady Samorządów i Parlamentu Doktorantów.
“Dziś, w czasie wielkiej społecznej próby, z wielkim uznaniem obserwuję akcję Widzialna ręka” – pisze prof. Kaniewska – “Dołączcie do tej akcji. Tu w Poznaniu, tam, gdzie mieszkacie. Pomóżcie seniorom zrobić drobne zakupy, wyprowadźcie psa… To tak niewiele, a tak bardzo zmienia rzeczywistość. Na lepsze”.

Pomoc samotnym profesorom-seniorom oraz emerytowanym pracownikom w zakupach czy wykupie leków proponuje także rektor UAM. Pracownicy, doktoranci, studenci, którzy chcieliby włączyć się w system pomocy Widzialna Ręka – UAM mogą zgłaszać swój udział. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej uczelni.

– Jesteśmy wspólnotą akademicką, więc pozostawajmy w kontakcie telefonicznym lub innym zdalnym – kończy swój komunikat rektor UAM, prof. Andrzej Lesicki. – Bądźmy gotowi służyć pomocą potrzebującym. Mimo obaw i poczucia zagrożenia starajmy się myśleć optymistycznie o przyszłości. Uniwersytet wróci do normalnej działalności. Prędzej czy później, ale wróci.

UAM, el

Dodaj komentarz

avatar