Poznań: ostatni weekend zimy!

Będą fantastyczne koncerty, od jazzu po ethno, jednak i tak wiadomo, że najważniejszy w ten weekend będzie Pogrzeb Zimy!

Pogrzeb będzie w niedzielę, więc tymczasem, w piątek 22 marca, warto o 18.00 wybrać się na wykład profesor Hanny Kóčki-Krenz w Rezerwacie Archeologicznym Genius Loci przy ul. ks. I. Posadzego 3. Będzie to kolejne spotkanie w cyklu Geniusz Europy.

Również o 18.00 Klub U Bazyla (Norwida 18A) zaprasza na koncert 25 LAT Leniwiec/Prawda + goście: Zmaza, Qulturka. Bilety można nabyć w klubie lub przed koncertem – 35 zł. O tej samej godzinie Pod Minogą (Nowowiejskiego 8) rozpocznie się Poznań Student Rock Festival Reaktywacja.

O 19.00 w Blue Note (Kościuszki 79) zagrają marsylczycy Compagnie Rassegna & Annie Ebrel, a koncert nosi tytuł “Na cały głos!”. Bilety 30 zł – 40 zł. Pół godziny później w Dragonie (Zamkowa 3) wystąpi Trio Jazzowe Marcina Maseckiego

O 20.00 Pan Gar (Słowackiego 19/21) zaprasza na swoje drugie urodziny, które potrwają także w sobotę. W piątkowy wieczór usłyszymy autorski materiał Giji, który zagra z Przyjaciółmi Pana Gara. Na scenie pojawią się: Bajzel – Piotr Piasecki – gitara basowa, Gia – Giorgi Beżuaszwili – gitara, lutnia, śpiew, Mieszko Łowżył – perkusja oraz Stanislas Pav – klawisze. W sobotę, w podobnym składzie, muzycy zagrają wyłącznie improwizowany materiał.

Również o 20.00 PoemaCafe (Langiewicza 2) zaprasza na „Intizar” – Agata Amelia Wawrzyniak (poezja/melorecytacja) & Maciej Pruchniewicz (muzyka/gitara). Bilety 30 zł. A Alternativa Club (Św. Marcin 80/82) proponuje Alternativa Night presents The Blues Brothers soundtrack.

CK Zamek o 20.00 proponuje Staroniewicz NORTH PARK feat. Erik Johannessen w cyklu JazZamek #21 w składzie: Wojciech Staroniewicz – saksofon, Erik Johannessen – puzon, Dominik Bukowski – wibrafon, Paweł Urowski – kontrabas, Przemysław Jarosz – perkusja. Pawilon (Ewangelicka 1) zaprasza na SWF 2019 | brainbows: a/v live act by Rainer Kohlberger. Kohlberger w radykalny sposób używa techniki cyfrowej projekcji. Poprzez impulsy i fale czystego światła, celowe przeciążenie ludzkiego aparatu poznawczego prowadzi do wizualnych doznań, które pojawiają się tylko i wyłącznie w “oku patrzącego”.

W sobotę, 23 marca, o 10.30 Muzeum Archeologiczne (Wodna 27) zaprasza na festiwal “Przyroda Warta Poznania”. Program festiwalu: 10.30 -12.00 Film o przyrodzie Rumunii “Rumunia Nieokiełznana”, 12.15 – 13.15 Piotr Dziełakowski – życie wśród żurawi, 13.30 – 14.30 Katarzyna Gubrynowicz – Islandia, 14.45 – 15.45 Prezentacje pokazów Okręgu Wielkopolskiego ZPFP, 16.00 – 16.30 Ogłoszenie wyników konkursu Fotograf Roku16:30 – 18:00 Wojciech Nawrocki – Antarktyka w sztuce fotografii i ilustracji – fotografia podwodna, lądowa i lotnicza z końca świata.

O 11.00 rozpocznie się Wielkie Otwarcie Sezonu / Food Park – Jemy pod Areną w parku Jana Kasprowicza. Będzie można spróbować smakołyków na świeżym, powietrzu, siedząc na trawie.

O 17.00 Łazęga poznańska (Św. Marcin 75) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii przyrodniczej Adriana Staśkiewicza “Czego w mieście nie widać”. Wystawa poświęcona została temu, co człowiekowi najbliższe, a jednocześnie coraz dalsze – dzikiej, nieokiełznanej przyrodzie. Wernisażowi będzie towarzyszył recital fortepianowy Winicjusza Chudzińskiego.

O 18.00 Nadleśnictwo Łopuchówko zaprasza na Wiosenne Nocne Wejście na Dziewiczą Górę aby uczcić nadejście kalendarzowej i astronomicznej wiosny. W sobotę 23 marca wieża widokowa czynna będzie w godz. 18.00-21.00. Wstęp wolny.

O 18.30 Klub u Bazyla proponuje koncert z okazji XX-lecia Bloodthirst, a o 19.30 w PoemaCafe wystąpi Luigi Padano – koncert odbędzie się z powodu premiery nowej płyty.
Bilety 45 zł.

Scena Robocza (Grunwaldzka 22) proponuje o 19.00 Bromance / D. Więcek, M. Przybyła / Spektakl jest próbą zmierzenia się ze stereotypem „prawdziwego mężczyzny” w celu ukazania wielu wariantów męskości. Co za tym idzie przekraczania granic stereotypu i ponownego definiowania tożsamości męskiej, widzianej w szerszym aspekcie i nie wykluczającej postaw odbiegających od wyuczonej normy.

O 20.00 w Melomanii (Al. Niepodległości 22/2) zagrają Gitarsi.pl. Bilety 30 zł. Alternativa Club o tej samej godzinie zaprasza na Alternativa Night presents The Offspring. Bilety 10 zł. A CK Zamek proponuje spektakl “Trzy ćwierci dośmierci” Studia Teatralnego Próby. Spektakl jest inspirowany supraskimi opowieściami zebranymi i opracowanymi przez Wojciecha Załęskiego w książce „Hecz precz stała się rzecz” oraz książką „Po trochu” Weroniki Gogoli.

W niedzielę 24 marca oczywiście trzeba trochę czasu przeznaczyć na udział w wyborach do rad osiedli. A później warto się wybrać na Pogrzeb Zimy i Rowerowe Powitanie Wiosny, który rozpocznie się o 14.00. Wcześniej, o 12.00 w Łazędze Poznańskiej, będzie można wziąć udział w warsztatach dla całych rodzin, gdzie chętni będą pleść wianki, budować marzannę, malować blade twarze i transparenty. Warto przynieść materiały ze sobą, bo szybko znikają…

Korowód i peleton rowerowy startują razem z rogu ulic Św. Marcin i Gwarnej. Idą chwilę razem, a potem się rozdzielają, by znów spotkać się na moście Św. Rocha. Muzycznie poprowadzą go Tsigunz Fanfara Avantura, Drum Work i PASZCZAK.

O 18.30 w Klubie U Bazyla rozpocznie się Stoned Jesus I Straytones I Strange Clouds. Bilety 50 zł – 60 zł. O 19.00 w Blue Note zagra Piotr Bukartyk w duecie z Krzysztofem Kawałko. Miłośnicy muzyki cerkiewnej powinni natomiast wybrać się na Wzgórze Św. Wojciecha do kościoła św.Wojciecha na Tropos – koncert śpiewów cerkiewnych.

O 20.00 Pies Andaluzyjski (Nowowiejskiego 17) zaprasza na koncert Javva w PSIE.

Mat. pras., el

Podziel się: