Poznań: „Wędrujące” Dni Jeżyc 2022. Co będzie się działo?

Przez post do formy - spacer badawczy po Jeżycach fot. Sławek Wąchała

Tegoroczne Dni Jeżyc nie będą się odbywały w jednym miejscu, ale będą „wędrowały” po dzielnicy, by pokazać jej najciekawsze zakątki i wciągać je do wspólnej zabawy. Nie zabraknie akcentów ukraińskich.

Dni Jeżyc, na które zaprasza Rada Osiedla Jeżyce oraz Estrada Poznańska, po raz pierwszy odbędą się w barwach polskich i ukraińskich.
„Czerpiąc z dorobku obydwu kultur, wyłuskując z nich to, co najciekawsze, będziemy starali się pokazać w jaki sposób nasze tradycje są w stanie pozytywnie na siebie wpływać i uzupełniać się w słowiańskim splocie” – wyjaśniają organizatorzy.

Tak jak w ubiegłym roku impreza będzie „wędrować” po dzielnicy.
„Przyświeca nam formuła „Spaceru po Jeżycach” – tłumaczą jeżyccy radni – „imprezy podczas której od rana do późnego wieczora w różnych charakterystycznych punktach dzielnicy „odpalać” będziemy kolejne odsłony święta, starając się jednocześnie skłonić publiczność do odwiedzenia tych miejsc i spojrzenia na nie „świeżym okiem”.

Impreza finansowana jest z budżetu Rady Osiedla Jeżyce, a wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. A co i gdzie będzie się działo?

Oto program Dni Jeżyc:

Republika Rytmu przy ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17 o godzinie 10.00 zaprasza na otwartą próbę zespołów z programu Scena Republiki Rytmu, o godzinie 12.00 na występ Chóru Republiki Rytmu i BigBandu RR, o godzinie 13.00 na koncert Wujka Ogórka z repertuarem ukraińskim, a o godzinie 14.00 – na koncert „Instrumenty z całego świata w piosenkach ukraińskich”.

Filia nr 20 Biblioteki Raczyńskich przy ul. Słowackiego 28 zaprasza o godzinie 11.00 na spektakl Teatr Bajarka „Lisica i Żuraw”. Po spektaklu zaplanowano warsztaty plastyczne.

Stare Zoo przy ul. Zwierzynieckie o 12.00 zaprasza na spektakl Circus Ferus „Nowi mieszkańcy Zoo”. natomiast o godzinie 14.00 na placu Asnyka Teatr Wariate proponuje „Eliksir mądrości”.

Klub u Bazyla przy ul. Norwida 18A zaprasza o 15.00 na koncert Nata&Evgeny, a o 16.00 na koncert formacji Karfagen/Sunchild z Ukrainy. Schron pod Kościelną z kolei proponuje o godzinie 17.00 koncert polsko-ukraińskiego duetu Ostap Mańko & Dawid Dąbrowski – Tribute to Mariupol.

Sporo będzie się też działo w Domu Tramwajarza przy Słowackiego 19/21. O godzinie 14.00 Oksana Booth poprowadzi warsztaty pieśni ukraińskich, o 18.00 będzie można zobaczyć spektakl teatru Emigrant z Ukrainy zatytułowany „Żywot”, a o 19.00 zagra polsko-ukraińskie trio Anton Korolev/Snieżana Rybalska/Mikołaj Woźniak. O 20.00 rozpocznie się koncert Malwiny Paszek oraz grupy śpiewaczej Yare, a o 21.00 na koncert Kołomyja zaprasza Oksana Hamerska z zespołem.

Podziel się: