Poznań: Ważna wiadomość dla kierowców. Kolejne zmiany na Lechickiej

wiadukt Lechicka, testy obciążeniowe fot. PIM

18 maja odbyły się próby obciążeniowe nowych wiaduktów drogowych, dzięki którym będzie można przejechać nad ul. Lechicką. Kierowcy więc muszą się nastawić na kolejne zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie. I to już w weekend.

21 maja na jeden dzień wyłączony z ruchu zostanie przejazd od ul. Murawa do Naramowickiej, przez południowo-zachodnią łącznicę. Tego samego dnia rozpocznie się także kolejny etap remontu ul. Naramowickiej. A 22 maja, jeśli warunki pogodowe będą sprzyjające, wróci przejazd w obu kierunkach ulicą Lechicką pod wiaduktami.

W związku z postępem i finalizacją prac, na jeden dzień, 21 maja, konieczne jest całkowite wyłączenie z ruchu południowo-zachodniej łącznicy węzła Lechicka/Naramowicka. Droga będzie wyłączona z ruchu od godzin porannych do wieczora. W tym czasie ułożona zostanie ostatnia warstwa nawierzchni jezdni. Podczas układania i schnięcia masy asfaltowej, dojazd do centrum miasta możliwy będzie przez ul. Murawa i dalej do Serbskiej oraz Naramowickiej lub ulicami Lechicką i Wilczak. Dojazd do posesji przy ul. Naramowickiej od strony ul. Murawa będzie możliwy przez ul. Lechicką, Hawelańską i Ziarnistą. W tym czasie inaczej pojadą także autobusy komunikacji miejskiej.

Przejazd pod wiaduktami

Po zakończeniu sobotnich robót możliwe będzie przywrócenie organizacji ruchu sprzed 14 maja. Planowane jest to 22 maja (niedziela) pod warunkiem, że pogoda się utrzyma i nie wpłynie negatywnie na prace. Organizacja ruchu pozostanie taka sama, jak przed rozpoczęciem prac – przejazd ul. Lechicką w obu kierunkach możliwy będzie pod wiaduktami.

Pozostałe drogi wchodzące w skład węzła Lechicka/Naramowicka będą również przejezdne tak, jak przed zmianą wprowadzoną 14 maja. Północna łącznica, czyli droga od strony al. Praw Kobiet, będzie służyła wyłącznie do wjazdu i wyjazdu z Naramowic. Południowo-zachodnia łącznica, między ul. Murawa a ul. Naramowicką, będzie dojazdem z ul. Lechickiej do ul. Naramowickiej. Południowo-wschodnia, od torów tramwajowych do ul. Lechickiej, będzie służyć kierowcom jadącym z ul. Naramowickiej w stronę mostu Lecha. Dodatkowo na ul. Lechickiej, od strony Wilczego Młyna, przywrócone zostaną dwa pasy. Jednym będzie można jechać prosto, w stronę wiaduktów, a drugim – w prawo, w stronę Naramowic. Przed zmianą organizacji ruchu na węźle wyłączona dodatkowo zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Lechickiej i Murawa. Jest to związane z koniecznością przeprogramowania tych świateł.

Remont Naramowickiej

W nocy z 20 na 21 maja (z piątku na sobotę) wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu: nieprzejezdny będzie fragment Naramowickiej od wjazdu na parking przy kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej do ul. Hilczer-Kurnatowskiej, częściowo wyłączone z ruchu będzie również skrzyżowanie ul. Naramowickiej z ul. Jasna Rola i Rubież. Gdy prace toczyć się będą na jednej połowie skrzyżowania, to druga będzie przejezdna – i odwrotnie. Objazd dla samochodów poruszających się do tej pory Naramowicką będzie prowadził przez al. Praw Kobiet i ul. Hilczer-Kurnatowskiej. Dojazd do posesji mieszczących się przy zamkniętym odcinku ul. Naramowickiej zostanie zachowany, jednak należy liczyć się z chwilowymi utrudnieniami oraz tymczasową nawierzchnią jezdni.

Proponowane objazdy

Przejezdna pozostanie Łużycka od Naramowickiej do al. Praw Kobiet, a także Naramowicka między Sarmacką a wjazdem na parking przy kościele. Kierowcy do tej pory dojeżdżający do posesji ul. Jasna Rola na odcinku między Naramowicką i al. Praw Kobiet, a także na ul. Rubież i Czarnucha, będą mogli dotrzeć do celu ulicami Rubież i dalej Bolka lub Boranta, a także przez tymczasowy łącznik z al. Praw Kobiet. Dojazd do ul. Karpiej przewidziany jest od strony zachodniej ul. Sarmacką, a od południa przez rondo Karłowskiej-Kamzowej, od północy przez ul. Łużycką i Perkuna lub przez ul. Dziewanny i Madziarską do ul. Sarmackiej. Ponadto zmieni się pierwszeństwo na skrzyżowaniu ulic: Karpia/Sarmacka/Naramowicka, tzn. kierowcy z ul. Karpiej i Sarmackiej będą musieli ustąpić pierwszeństwa tym z Naramowickiej.

Podziel się:

Ostatnio dodane: