Sprawdzanie zgód TCF
sobota, 27 kwietnia, 2024

Poznań: Warta wraca do Ekstraklasy!

Piłkarze Warty Poznań po 25 latach przerwy wracają do Ekstraklasy! Zieloni swój awans przypieczętowali wygraną z Radomiakiem 2:0 w finałowym meczu barażowej rywalizacji, który odbył się w Grodzisku Wlkp.

Pierwsza połowa meczu, choć odbywała się głównie pod dyktando poznaniaków, nie mogła zachwycić co bardziej wybrednych kibiców. Ataki na bramkę Radomiaka choć częste – były niecelne. Pozostałe wyłapywał Miszta.

W 39. minucie Radomiak o mało co nie zdobył gola – Leandro podał do Michalskiego, który precyzyjnie posłał piłkę wprost do bramki – gdzie z pewnością by trafiła, gdyby nie umiejętności Lisa, który obronił ten strzał z dużym trudem.

W drugiej połowie gra nabrała kolorów i tempa, było zdecydowanie więcej emocjonujących akcji – co prawda na początku ze strony Radomiaka. W 56. minucie Abramowicz podał do Michalskiego i gdyby nie interwencja Kupczaka – Zieloni przegrywaliby 0:1. Minutę później Cichocki spróbował pokonać Lisa – na szczęście jego strzał, choć groźny, był niecelny.

W 66. minucie, po faulu Spławskiego i konsultacji z VAR, sędzia dyktuje rzzut karny. Strzela Kupczak i bezbłędnie trafia do bramki, pokonując Misztę, który wyczuł intencje zawodnika, ale nie zdążył z interwencją. Poznaniacy prowadzą 1:0.

Radomiak jednak nie traci ducha: w 71. minucie Makowski przypuszcza atak na bramkę Lisa – ale trafia tuż obok niej. W 77. minucie próbuje szczęścia Michalski, jednak też nie trafia, tak samo jak minutę później Abramowicz, który daje sobie odebrać piłkę.

Sytuacja robi się coraz bardziej nerwowa, przybywa fauli. W 80. minucie Jakóbowski upadł w polu karnym – czy to był faul? Sędzia znów sprawdza VAR i zarządza rzut karny. Ponownie strzela Kupczak i ponownie trafia prosto w bramkę. Poznaniacy prowadzą 2:0. Ekstraklasa to już w zasadzie pewnik, ale emocji nie brakuje do końca meczu. Zawodnikom puszczają nerwy, żółte kartki sypią się jak z rogu obfitości, a w 90. minucie Szczepaniak z czerwoną kartką schodzi z boiska i Zieloni kończą mecz w dziesiątkę.

Wynik już się nie zmienił do końca spotkania i Warta oficjalnie wchodzi do Ekstraklasy. Pierwszym meczem, jaki rozegra, będzie spotkanie z Lechią Gdańsk 23 sierpnia.