Sprawdzanie zgód TCF
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Poznań: Warta w Grodzisku Wielkopolskim wygrała z Radomiakiem 3:0!

To był dobry, dynamiczny mecz i dobry początek sezonu dla Warty Poznań. Zieloni w Grodzisku pokonali 3:0 Radomiaka Radom w meczu 21. kolejki Fortuna 1. Ligi.

Radomiak, kandydat do awansu do PKO Ekstraklasy, nie był łatwym rywalem i poznaniacy musieli naprawdę pokazać, co potrafią. Jednak mimo starań i kilku dobrych, choć nie zakończonych golem akcji na bramkę przeciwnika pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie Zieloni zaczęli zdecydowanie odważniej atakować rywala i już w 53. minucie ich aktywność dała efekty. Bartosz Kieliba strzelił widowiskowego gola głową z podania Roberta Janickiego i poznaniacy prowadzili 1:0.

Przez chwilę wydawało się, że taki wynik ich zadowoli drużynę z Poznania, która teraz skupi się raczej na obronie swojej bramki niż atakach na bramkę przeciwnika. Jednak w 81. minucie Robert Janicki perfekcyjnie wykorzystał dobre podanie Jakuba Apolinarskiego – i pustą bramkę przeciwników. Warta prowadziła już 2:0. A wynik na 3:0 podwyższył Gracjan Jaroch w doliczonym czasie gry.

Dzięki temu zwycięstwu Warta pozostaje liderem Fortuna 1. Ligi i z 43 punktami ma 2 punkty przewagi nad następną w kolejce Stalą Mielec, a 3 – nad Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Strona głównaSportPoznań: Warta w Grodzisku Wielkopolskim wygrała z Radomiakiem 3:0!