Poznań: Walentynki na rowerze, czyli Dzień Zimowej Jazdy Rowerem do Pracy

Grunwaldzka Trasa Rowerowa fot. PIM

Rowerowy Poznań zaprasza na nietypowe walentynki – na rowerze. Tego dnia na całym świecie uczestnicy akcji wsiadają na rowery i… jadą do pracy. Poznań jest na 27 pozycji, ale każdy może się jeszcze dopisać.

Bo klasyfikacja miast jest częścią tej ogólnoświatowej zabawy Aby zgłosić swój udział należy wejść na stronę imprezy i zaznaczyć, dokąd się będzie jechać oraz wpisać miasto.
Można też zostawić “miłosną wiadomość”: wyrazić swoje zaniepokojenie zmianami klimatycznymi albo utworzyć własne wydarzenie.
Na koniec należy zatwierdzić udział klikając “Commit” i obserwować, jak Poznań pnie się coraz wyżej w klasyfikacji.

Stolica Wielkopolski zaczynała rywalizację na 38 miejscu, z liczbą 20 zgłoszonych uczestników. Teraz jest na miejscu 27., z wynikiem 44 uczestników. Dwa miejsca przed nami jest Gdańsk – z 47 uczestnikami. Jesteśmy jedynymi reprezentantami Polski w pierwszej pięćdziesiątce – choć oczywiście wszystko się jeszcze może zmienić.

Oczywiście najwięcej zgłoszeń jest w USA, Kanadzie i Skandynawii, co było do przewidzenia, ale też co szczególnie należy docenić, bo w Skandynawii i w północnej Kanadzie zima jednak jest całkiem tradycyjna i jazda rowerem na pewno wymaga więcej samozaparcia niż u nas.

Chętni do dopisania się i zimowej jazdy rowerem wszystkie potrzebne informacje znajdą na stronie imprezy.

el

Podziel się: