Poznań: Wachowska-Kucharska oskarża radnego Pawła Sowę o pobicie

Kojarzona z Lewicą Anna Wachowska-Kucharska złożyła zawiadomienie na policji w sprawie naruszenia jej nietykalności cielesnej przez obecnego radnego Pawła Sowę.

Informację podała dzisiejsza Gazeta Wyborcza. Pomiędzy Anną Wachowską-Kucharską, a Sową (Prawo do Miasta) iskrzyło już od jakiegoś czasu. Przyczyną ich nieporozumień jest konflikt (walka o wpływy?) w radzie osiedla Naramowice.

Podczas ostatniego spotkania radnych osiedlowych w szkole na os. Łokietka miało być wyjątkowo gorąco. Według relacji Wachowskiej – Kucharskiej, radny Sowa miał ją najpierw kilka razy obrazić, a następnie uderzył w skroń: – Stałam jak wmurowana, nie wiedziałam, co mam zrobić, bo nigdy nie byłam w takiej sytuacji, nikt mnie nigdy nie uderzył. Kiedy mnie wreszcie odetkało, zwróciłam mu uwagę, że przekroczył właśnie nieprzekraczalną granicę. Wtedy on podszedł do mnie z impetem jeszcze raz. Dłońmi zaciśniętymi w kształt okularów lub lornetki uderzał w moje oczodoły i mówił wściekłym głosem: “Widzisz to? Widzisz to? Jesteś chora, jesteś chora!” – relacjonuje Wachowska – Kucharska.

Radny Sowa zdecydowanie odpiera zarzuty: –  Żadna taka sytuacja nie miała miejsca. Była dyskusja, jak zwykle chwilami emocjonalna. Dyskusja w obecności kilku osób, które widziały jej przebieg, więc łatwo go zweryfikować. Oczywiście, o żadnym pobiciu nie ma mowy. Ja nie stosuję przemocy – powiedział radny w rozmowie z GW.

Obie strony twierdzą, że mają świadków gotowych na potwierdzenie ich wersji zdarzeń. Wachowska – Kucharska chciałaby również organizacji warsztatów antyprzemocowych.

Źródło: Gazeta Wyborcza

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze