Poznań: W szpitalu tymczasowym na MTP coraz więcej wolnych miejsc

szpital tymczasowy fot. K. Adamska
Rząd dopiero jutro ogłosi kolejny etap luzowania obostrzeń – ale można mieć nadzieję, że tym razem będzie to dotyczyło także Wielkopolski. W szpitalu tymczasowym jest zajęta tylko połowa dostępnych miejsc.

Szpital na MTP nie jest wyjątkiem. Jak informuje Radio Poznań, wolnych łóżek przybywa także w innych szpitalach covidowych lub prowadzących oddziały covidowe. Obecnie wolnych jest prawie 1100 łóżek w szpitalach stacjonarnych i 150 w tymczasowym na MTP. Dlatego placówka na targach została zmniejszona o dwa moduły, czyli 56 miejsc i teraz dysponuje 300 łóżkami.

Dlatego NFZ podjął decyzję o stopniowym przywracaniu poprzednich funkcji tym oddziałom i tym szpitalom, w których jest to już możliwe. Dzięki temu pacjenci z innymi chorobami, którzy potrzebują leczenia szpitalnego, będą mogli znacznie łatwiej dostać się do szpitala.

Od 1 maja stopniowo będą likwidowane łóżka dla chorych na covid-19 w Chodzieży, Ludwikowie i Kowanówku. Będą tam natomiast przyjmowani pacjenci wymagający rehabilitacji pocovidowej. Oddział dla takich pacjentów przygotował też Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy ul. Mogileńskiej w Poznaniu.

Podziel się: