Poznań: W stacjach brakuje krwi!

krwiobus fot. RCKiK
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ponownie apeluje o oddawanie krwi. Z powodu wakacji zapasy są na wyczerpaniu – szczególnie krwi grupy 0 Rh-.

Lato to zawsze trudny dla czas dla stacji krwiodawstwa: dawcy krwi wyjeżdżają na wakacje. Potrzeby szpitali natomiast, jeśli chodzi o krew, nie maleją, można nawet powiedzieć, że rosną, biorąc pod uwagę liczbę wypadków komunikacyjnych, do jakich znacznie częściej dochodzi w czasie wakacji i przy których krew jest zazwyczaj bardzo potrzebna. Do tego wszystkiego trzeba dodać efekt pandemii – wielu dawców jeszcze nie może się podzielić swoją krwią po chorobie, inni oddali osocze jako ozdrowieńcy.

Dramatyczna sytuacja jest jeśli chodzi o grupę krwi 0 Rh-, jednak niski stan zapasów dotyczy także grup krwi 0 Rh+, A Rh-, A Rh+ i B Rh-. Krwiobusy czekały dziś na chętnych w zajezdni MPK przy Głogowskiej i przed CH Posnania, jutro będzie je można spotkać w Luboniu przy Poniatowskiego 16 i w miejscowości Ludomy 25 od 9.00 do 14.00.

W poniedziałek natomiast od 8.00 do 13.30 krwiobus będzie czekał na chętnych na placu Mickiewicza, a od 12.00 do 17.00 przed CH Posnania.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: