Betlejem Poznańskie, plac Wolności fot. UMP

Poznań: W sobotę rusza Betlejem Poznańskie! Zastępca prezydenta: “Ciesząc się radosną atmosferą, nie zapominajmy o przestrzeganiu zasad sanitarnych”

Trzy lokalizacje: plac Wolności, Rynek Łazarski i Arena, festiwal rzeźby lodowej, koncerty, stragany i mnóstwo innych atrakcji. 20 listopada  rozpocznie się Betlejem Poznańskie.

– Cieszę się, że możemy zaprosić mieszkańców i turystów do udziału w Betlejem Poznańskim, które po przerwie znów zagości na terenie naszego miasta. Tegoroczna edycja tego wydarzenia jest wyjątkowa, bowiem po raz pierwszy wychodzimy ze świąteczną ofertą na Łazarz. To dodatkowa okazja, aby lepiej poznać ten piękny rejon Poznania – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Ciesząc się radosną atmosferą, nie zapominajmy o przestrzeganiu zasad sanitarnych. W miejscach, w których nie możemy zachować dystansu społecznego, także na świeżym powietrzu, powinniśmy zakładać maseczki. Zachęcamy również, aby nie przyjeżdżać na plac Wolności i Łazarz samochodem, lecz skorzystać z transportu publicznego. Pozwoli to uniknąć korków.

W sobotę, 20 listopada jarmark rozpocznie się na placu Wolności – uroczyste otwarcie zaplanowano na godz. 17. W tym roku kiermasz w tym miejscu potrwa aż do 26 grudnia. Tak jak w latach poprzednich, będzie można wesprzeć szlachetne akcje na rzecz działalności Hospicjum Palium i Fundacji Bread of Life.

Natomiast 18 grudnia odbędzie się kolejna edycja Poznań Silent Night. Międzynarodowa społeczność akademicka zaprasza wszystkich mieszkańców do stworzenia wielojęzycznego chóru i wspólnego odśpiewania “Cichej Nocy” w możliwie dużej liczbie języków. W przedświątecznym programie wydarzeń znalazło się także m.in. Christmas Silent Disco czy Zimowe Fire Show.

– Tegoroczna edycja Betlejem Poznańskiego jest wyjątkowa, bowiem jarmark będzie można odwiedzać przez całe święta Bożego Narodzenia – wylicza Anna Dorna, przedstawicielka spółki JB Events. – Na placu Wolności gościć będzie ponad 40 wystawców – nie tylko z Polski, ale całej Europy: Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Litwy. Na jarmarku nie zabraknie też produktów, które można znaleźć na wigilijnym stole, np. pierników, barszczu z uszkami czy kapusty z grzybami.

Na placu Wolności do dyspozycji najmłodszych będą dwie karuzele. Przez niemal cały grudzień w Centrum Inicjatyw Rodzinnych stać będzie skrzynka na listy do Gwiazdora. Na mieszkańców i turystów czekają jeszcze inne niespodzianki. W tym roku, oprócz kolekcjonerskich szklanek, można będzie kupić także świeczki z logo Betlejem Poznańskiego.

Świąteczne niespodzianki czekają na poznaniaków i poznanianki także na Rynku Łazarskim, którego uroczyste otwarcie po przebudowie nastąpi 4 grudnia. W ten weekend mieszkańcy i turyści będą mogli wziąć udział w koncertach, grze miejskiej, warsztatach i animacjach dla dzieci. Oprócz stałych stoisk pod nowym zadaszeniem targowiska stanie kilkanaście drewnianych domków handlowych w ramach bożonarodzeniowego jarmarku oraz bezpłatna karuzela wenecka dla najmłodszych. Świąteczny kiermasz na Rynku Łazarskim potrwa do 19 grudnia.

Kolejne atrakcje czekają przy wejściu głównym do Areny. W dniach 10 – 19 grudnia będzie się tam odbywał jarmark bożonarodzeniowy, a także Festiwal Rzeźby Lodowej. W weekend 10-12 grudnia do stolicy Wielkopolski znów przyjadą rzeźbiarze z całego świata. Lodowe figury staną z obu stron wejścia głównego do Areny. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych.

– Zapraszamy mieszkańców i turystów, którzy odwiedzają Poznań, aby wspólnie z nami przeżywali świąteczny czas. Zachęcamy, by odwiedzać nas nie tylko w soboty i niedziele, ale przez cały tydzień – mówi Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska.

Bożonarodzeniowy jarmark odbędzie się w tym roku również w City Parku. Przed świętami będzie można tam spotkać wystawców z ofertą gastronomiczną i prezentową. Nie zabraknie też innych niespodzianek. Cały dochód z wynajmu straganów zostanie przekazany na cel społeczny.

Wszystkie wydarzenia w ramach Betlejem Poznańskiego będą organizowane zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Wszystkie świąteczne lokalizacje połączy Betlejemska Bimba z numerem 24. Pojawi się w nich także zabytkowy “Ogórek” MPK, przy którym odbywać się będą animacje dla dzieci.

Źródło: UMP

1.3 3 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze