Poznań: W sobotę rozpoczynają się Poznańskie Dni Rodziny

Od 15 maja miasto zaprasza na koncerty, spektakle, webinary, warsztaty – czyli Poznańskie Dni Rodziny. W tym roku wydarzenia częściowo będą się odbywać na żywo, a częściowo jeszcze online. A co ciekawego w programie?

– Jak co roku przygotowaliśmy szeroką ofertę, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie – zapewnia Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Na sporo atrakcji mogą liczyć zarówno dzieci i młodzież, jak i rodzice czy dziadkowie. Mam nadzieję, że tegoroczne Poznańskie Dni Rodziny będą okazją do wspólnego, aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu.

Na mieszkańców czekają ponad dwa tygodnie wypełnione wydarzeniami edukacyjnymi, kulturalnymi, sportowymi i rekreacyjnymi organizowanymi wspólnie przez miasto, poznańskie organizacje pozarządowe i firmy.

Obecnie już jest zaplanowanych ponad 120 wydarzeń, które wspierają i promują życie rodzinne.
– Na tym jednak nie koniec, cały czas pracujemy nad kolejnymi atrakcjami – podkreśla Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Rozpoczniemy 15 maja o godz. 17.30 transmisją online z uroczystej inauguracji, podczas której przedstawione zostaną wybrane wydarzenia z programu tegorocznej edycji. Będzie to także okazja do zobaczenia, jak wyglądały Poznańskie Dni Rodziny w ubiegłych latach. Na zakończenie części oficjalnej zaprosimy całe rodziny na spektakl „Misja Poznań – gdzie są koziołki?” w wykonaniu aktorów Teatru Animacji. Spektakl będzie transmitowany na kanale YouTube Miasta Poznania.

25 maja, Miasto we współpracy z prelegentkami z Instytutu Małego Dziecka im. Astrid Lindgren oraz Zakładu Psychologii Rozwoju Instytutu Psychologii UAM w Poznaniu przeprowadzi webinarium dla rodziców pod tytułem „Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży podczas pandemii”. W jego trakcie będzie można porozmawiać o tym, co się dzieje w rodzinach podczas pandemii.

Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Zgłoszenie należy przesłać na adres e-mail: [email protected] do dnia do 23 maja. W odpowiedzi przesłany zostanie link do spotkania.

To tylko niektóre atrakcje z bogatego programu dziewiątej edycji Poznańskich Dni Rodziny. Szczegółowe kalendarium będzie dostępne już niebawem na stronie poznan.pl. Wydarzenie można także śledzić na miejskim profilu na Facebooku. Poznańskie Dni Rodziny zakończą się 1 czerwca.

UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: