Poznań: W sobotę otwarcie basenu letniego Chwiałka

Podziel się!

Od soboty, aż do końca sierpnia będzie otwarty basen letni Chwiałka. Koszt biletu normalnego na cały dzień to 10 złotych. Bilet ulgowy można dostać za 8 złotych.

– Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom poznaniaków, którzy w okresie upałów szukają wypoczynku nad wodą, dlatego zdecydowaliśmy o szybszym uruchomieniu pływalni na Chwiałce – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Pływalnia letnia Chwiałka posiada basen sportowy 50-metrowy o głębokości 1,4 – 2,3 m., basen średni o głębokości 0,9 – 1,2 m. ze zjeżdżalnią oraz brodzik o maksymalnej głębokości 0,5 m wyposażony w liczne atrakcje dla dzieci. Dodatkowo odwiedzający obiekt będą mogli korzystać z boisk do siatkówki plażowej. Z basenów można będzie korzystać w godz. 9.00 – 19.00. Do końca czerwca wejścia na basen letni będą się odbywały przez budynek pływalni krytej, a od lipca zostanie uruchomione wejście letnie od ul. Dolna Wilda.

Cena biletu normalnego za całodzienny pobyt na Chwiałce to 10 zł, a ulgowego (dzieci i młodzież szkolna do 18 lat, studenci do 26 roku życia, osoby niepełnosprawne z opiekunem i posiadacze Poznańskiej Złotej Karty Seniora) – 8 zł. Posiadacze Karty Rodziny Dużej mają 50-procentową zniżkę (odpowiednio: 5 i 4 złote). Dzieci do lat 3 korzystają z pływalni za darmo. Dodatkowe promocje to bilet dla kolonii i półkolonii w cenie 3 zł od osoby oraz karnety 10-krotnego wstępu w cenie 80 zł – normalny i 64 zł – ulgowy.

Drugi z basenów letnich POSiR -pływalnia w Parku Kasprowicza wystartuje 21 czerwca

Autor: POSiR / UMP op. AS


Podziel się!

2
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
C D (FB)
Gość
C D (FB)

Sandra Krajewska Sk ahoj! <3

G M (FB)
Gość
G M (FB)

ta co stoi to ładna 😉