Poznań: W sobotę otwarcie basenu letniego Chwiałka

Od soboty, aż do końca sierpnia będzie otwarty basen letni Chwiałka. Koszt biletu normalnego na cały dzień to 10 złotych. Bilet ulgowy można dostać za 8 złotych.

– Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom poznaniaków, którzy w okresie upałów szukają wypoczynku nad wodą, dlatego zdecydowaliśmy o szybszym uruchomieniu pływalni na Chwiałce – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Pływalnia letnia Chwiałka posiada basen sportowy 50-metrowy o głębokości 1,4 – 2,3 m., basen średni o głębokości 0,9 – 1,2 m. ze zjeżdżalnią oraz brodzik o maksymalnej głębokości 0,5 m wyposażony w liczne atrakcje dla dzieci. Dodatkowo odwiedzający obiekt będą mogli korzystać z boisk do siatkówki plażowej. Z basenów można będzie korzystać w godz. 9.00 – 19.00. Do końca czerwca wejścia na basen letni będą się odbywały przez budynek pływalni krytej, a od lipca zostanie uruchomione wejście letnie od ul. Dolna Wilda.

Cena biletu normalnego za całodzienny pobyt na Chwiałce to 10 zł, a ulgowego (dzieci i młodzież szkolna do 18 lat, studenci do 26 roku życia, osoby niepełnosprawne z opiekunem i posiadacze Poznańskiej Złotej Karty Seniora) – 8 zł. Posiadacze Karty Rodziny Dużej mają 50-procentową zniżkę (odpowiednio: 5 i 4 złote). Dzieci do lat 3 korzystają z pływalni za darmo. Dodatkowe promocje to bilet dla kolonii i półkolonii w cenie 3 zł od osoby oraz karnety 10-krotnego wstępu w cenie 80 zł – normalny i 64 zł – ulgowy.

Drugi z basenów letnich POSiR -pływalnia w Parku Kasprowicza wystartuje 21 czerwca

Autor: POSiR / UMP op. AS

0 0 votes
Oceń artykuł
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze