Madagaskar fot. Teatr Muzyczny

Poznań: W piątek ruszają Poznańskie Dni Rodziny. Już po raz ósmy

Gry miejskie, spotkania, warsztaty dla dzieci czy podcasty dla rodziców – wszystko w wyjątkowej formule online – przez ponad dwa tygodnie czekać będzie na poznanianki i poznaniaków. Obchody rozpocznie koncert bajkowych piosenek, transmitowany na miejskim profilu.

– Już po raz ósmy świętujemy Dni Rodziny w Poznaniu, choć po raz pierwszy w tak bardzo domowym otoczeniu – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Wiem, jak trudny to czas dla wszystkich i jak wielka jest tęsknota dziadków za wnukami i rodziców za dziećmi, których nie widziało się od tygodni. Dziękuję wszystkim za zrozumienie potrzeby izolacji, która stała się przejawem prawdziwej troski i poczucia odpowiedzialności za zdrowie bliskich. Mam nadzieję, że tegoroczne Poznańskie Dni Rodziny w tej wirtualnej formie pozwolą na radość, kontakt i integrację między pokoleniami i będą jedynymi, których doświadczymy w ten sposób.

Poznańskie Dni Rodziny rozpoczną się w Międzynarodowy Dzień Rodziny.
– To najlepszy moment na inaugurację naszych Poznańskich Dni Rodziny – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Mimo trudnych okoliczności związanych z epidemią, nie rezygnujemy z prezentowania poznaniankom i poznaniakom szerokiej oferty wielu instytucji i organizacji pozarządowych, które na co dzień działają na rzecz rodzin.

Obchody zainauguruje koncert w wykonaniu artystów z Teatru Muzycznego w Poznaniu, który zaplanowano na 15 maja o godzinie 18.00 na profilu facebookowym Poznania. Będzie można zobaczyć i wysłuchać najpopularniejszych utworów z bajek wystawianych na deskach teatru w ostatnich latach. Na wirtualnej scenie, prosto z Pacanowa, wystąpi Koziołek Matołek wraz wielkopolską obstawą: Pyrą i Rogalem. Wprost z kart powieści Rudyarda Kiplinga pojawią się bohaterowie “Księgi Dżungli”, czyli sprytna i tajemnicza czarna pantera Bagheera, złowieszczy tygrys Sheer Khan, a także zabawny pyton skalisty Kaa. Nie zabraknie też przebojowych bohaterów “Madagaskaru – musicalowej przygody”, a więc zebry Marty’ego i marzącego o steku lwa Aleksa.

Atrakcji nie zabraknie też i później.
– W programie znalazły się zarówno warsztaty, jak i inicjatywy rozwijające kreatywność i pozwalające ciekawie spędzić czas – informuje Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych.

Swoje propozycje w ramach ósmej edycji Poznańskich Dni Rodziny przygotowały miejskie instytucje kultury. Brama Poznania zaprosi do gry miejskiej online – “Poznańskim Szlakiem Legend dla dzieci” lub quizu rodzinnego sprawdzającego wiedzę o legendach związanych ze stolicą Wielkopolski. Pracownicy Biblioteki Raczyńskich poczytają bajki, a w Domu Kultury “Stokrotka” zorganizowane zostaną zajęcia kreatywne, dostępne online. W ramach “Zaczarowanej Kolorowej Krainy” uczestnicy będą mogli poeksperymentować z przedmiotami i składnikami, które z łatwością każdy znajdzie w swoim domu.

Nie zabraknie zajęć tanecznych, doskonalących umiejętności piłkarskie najmłodszych, a nawet cyrkowych, podczas których będzie można pożonglować domowymi rekwizytami. W czasie Poznańskich Dni Rodziny warto również zaglądać na strony Estrady Poznańskiej i kina Muza, gdzie w formie podcastów ciekawe materiały znajdą rodzice.

Tegoroczne Poznańskie Dni Rodziny potrwają do 1 czerwca, czyli do Międzynarodowego Dnia Dziecka. Szczegółowy program wydarzeń ósmej edycji Poznańskich Dni Rodziny jest dostępny na stronie Poznańskie Dni Rodziny, będzie aktualizowany i na bieżąco uzupełniany o kolejne wydarzenia.

UMP, el

1
Dodaj komentarz

avatar
vegecia
vegecia

Czyli takie dni rodziny ze kazdy musi w dzisiejszych czasach miec profil na fb??? inaczej nie istniejesz….wszystko powinno byc dostepne dla wszystkich a nie tylko dla internetowych rodzicow. zenada