mural Konstytucja koncepcja fot. FB Piotr Kunowski

Poznań: W mieście powstanie wielki mural z napisem “Konstytucja”?

Pojawił się pomysł, aby w Poznaniu powstał mural z napisem “Konstytucja”. Całość ma nawiązywać do baneru o takiej samej treści, który dwa miesiące temu został zdjęty z placu Wolności.

Hasło “Konstytucja” jest wykorzystywane przeciwko obecnemu rządowi, któremu opozycja zarzuca jej łamanie. W październiku zeszłego roku Obywatele RP, w towarzystwie prezydenta Jacka Jaśkowiaka, wywiesili baner z tym hasłem na poznańskiej Arkadii.

Po zdjęciu go dwa miesiące temu (pojawił się wówczas na budynku neon świetlny z napisem “Wolność”), grupa osób szukała nowego miejsca gdzie mógłby zostać zawieszony. – Niestety, nie ma w centrum Poznania budynku, na którym zawieszenie banera byłoby możliwe. – tłumaczy Piotr Kunowski z Obywateli RP.

I właśnie w tym momencie koncepcja wywieszenia baneru miała ewoluować w pomysł stworzenia muralu z takim samym hasłem. – Idealnym miejscem wydaje się południowa ściana kamienicy u zbiegu ulic 27 Grudnia i Ratajczaka – na wysokości płatnego parkingu. Jest to budynek z wolną powierzchnią, znajdujący się w centrum Poznania, w pobliżu placu Wolności – miejsca jakże ważnego dla wszystkich poznaniaków. Obecnie jesteśmy na etapie ustalania właściciela budynku, na którym mógłby powstać mural – wyjaśnia Piotr Kunowski.

 

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze