COŚ Koziegłowy 2 fot. Aquanet

Poznań: W Koziegłowach dziś może śmierdzieć

Spółka Aquanet musi dziś przeprowadzić prace konserwacyjne w Centralnej Oczyszczalni Ścieków. A to z kolei sprawi, że zapachy z oczyszczalni będą wyczuwalne w całej okolicy, zwłaszcza w Koziegłowach.

Zgodnie z informacją spółki, Aquanet musi rozhermetyzować powłokę czterech z sześciu betonowych piaskowników, czyli urządzeń pracujących w pierwszej fazie oczyszczania ścieków. Prace miały odbyć się w pierwszej połowie roku, jednak ze względu na pandemię trzeba je było przesunąć.

I to właśnie ta operacja sprawi, że nieprzyjemne zapachy wydostaną się na zewnątrz i będą odczuwalne dziś, a być może także jutro. Niestety, nie da się tego uniknąć, bo renowacja musi być przeprowadzona. To pierwsza renowacja po 15 latach użytkowania piaskowników.

“Aquanet S.A. ze swojej strony może zapewnić, że dokłada wszelkich starań, aby pojawiające się okresowo nieprzyjemne zapachy były jak najmniej uciążliwe dla najbliższego sąsiedztwa. Ponadto chcielibyśmy nadmienić, że wszelkie awarie mogące wystąpić na COŚ a mogące mieć wpływ na zwiększenie uciążliwości zapachowej staramy się wyeliminować w jak najkrótszym czasie” – czytamy w komunikacie spółki.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze