szpital Polna fot. GPSK Polna

Poznań: W klinice przy Polnej znów można rodzić rodzinnie

Dzięki zarządzeniu prezesa NFZ osoby towarzyszące mogą znów uczestniczyć w porodach, jednak by tak się stało, muszą spełnić szereg wcale niełatwych wymagań. Tego wymaga bezpieczeństwo tak pacjentek i ich dzieci, jak personelu.

Jak informuje szpital, przyszła mama i osoba, która będzie jej przy porodzie towarzyszyć, muszą minimum 14 dni przed terminem porodu ograniczyć kontakty z innymi osobami do niezbędnego minimum. osoba towarzysząca musi też mieć aktualny – nie starszy niż sprzed 5 dni – wynik testu potwierdzający brak zakażenia koronawirusem.

W szpitalu obowiązują też ogólne zasady bezpieczeństwa z powodu pandemii: osoby towarzyszące muszą być wyposażone w maseczki, często dezynfekować ręce i zachowywać bezpieczny dystans. Wtedy może wziąć udział w porodzie. Jednak jeśli niezbędne okaże się cesarskie cięcie, wówczas osoba towarzysząca będzie musiała wyjść z sali i wrócić dopiero po zabiegu.

Jak zapewnił prezes NFZ, szpitale dostaną dodatkowe środki na zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa sanitarnego – środki ochrony osobistej dla personelu i środki dezynfekcyjne pochłaniają ogromne kwoty.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze