zbiornik_retencyjny_kiekrz fot. PIM

Poznań: W Kiekrzu powstanie zbiornik retencyjny

Będzie gromadził deszczówkę i wody roztopowe z terenu całego osiedla, a postanie dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych. Wykonawcę dokumentacji technicznej i robót budowlanych wyłoni przetarg rozpisany przez Poznańskie Inwestycje Miejskie.

– Budowa zbiornika retencyjnego o pojemności ok. 3000 metrów sześciennych, który pozwoli na magazynowanie wody, to element działań mających za zadanie zminimalizowanie zagrożenia zalewania położonych niżej budynków i ulic podczas ulewnych deszczów oraz zabezpieczenie okolicy przez podtopieniami spowodowanymi wystąpieniem z brzegów rzeki Samicy – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Zakres planowanej inwestycji obejmuje również renowację istniejących rowów odprowadzających wody deszczowe, które obecnie nie spełniają swoich funkcji, a także nasadzenia roślinności w otoczeniu zbiornika i budowę ścieżki spacerowej z oświetleniem parkowym, ławkami i obiektami małej architektury.

Inwestycja zyskała dofinansowanie unijne z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, w ramach działania „Adaptacja do zmian klimatu wraz z zabezpieczeniem i zwiększeniem odporności na klęski żywiołowe, w szczególności katastrofy naturalne oraz monitoring środowiska”.

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na opracowanie dokumentacji projektowej z uzyskaniem ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę będzie miał 480 dni od zawarcia umowy. Zbiornik ma być gotowy po dwóch latach od podpisania umowy.

Podmioty zainteresowane udziałem w przetargu mogą zgłaszać swoje oferty do 29 lipca.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze