Poznań: W jeziorze Maltańskim znów można się kąpać. Zakaz kąpieli odwieszony

Malta Poznań fot. Sławek Wąchała

Jak informują Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, ostatnia kontrola Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykazała, że zakwitu sinic już nie ma i w jeziorze można się bezpiecznie kąpać.

Zakaz kąpieli nad Maltą obowiązywał od 22 czerwca, a powodem jego wprowadzenia był zakwit sinic w jeziorze. Własnie z powodu sinic nie odbyła się pływacka część JBL Triathlonu, który odbył się w Poznaniu w połowie lipca.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zleciły wówczas zabiegi, które miały pomóc poprawić stan wody w zbiorniku – i najwyraźniej dały one efekty, bo nad jeziorem, na kąpielisku znów powiewa biała flaga.

„Udało się zwalczyć sinice, a to oznacza, że można nie tylko plażować nad tamtejszym jeziorem, ale także wejść do wody” – informuje POSiR. – „Obecnie kąpiel dozwolona jest na wszystkich poznańskich kąpieliskach. Są one czynne codziennie w godz. 10.00-18.00. Podczas przebywania nad jeziorem należy zwracać uwagę na oznakowanie kąpielisk i stosowanie się do poleceń wydawanych przez ratowników”.

Podziel się: