maseczkomat fot. UMP

Poznań: W budynkach urzędu miasta stanęły maseczkomaty

Można w nich kupić nie tylko maseczki, ale też rękawiczki i płyny do dezynfekcji. Zainteresowani znajdą je w budynku urzędu przy ul. Libelta, na placu Kolegiackim i przy ulicy Gronowej. Wszystko to dla ochrony poznaniaków – i urzędników.

Od 27 kwietnia niektóre ze spraw w Urzędzie Miasta Poznania można już załatwiać osobiście, jednak ze względu na pandemię koronawirusa – z zachowaniem środków ostrożności. Na stanowiskach obsługi, jeżeli jest to technicznie możliwe, stosowane są osłony izolacyjne, chroniące osoby po obu ich stronach. Urzędnicy są wyposażeni w środki ochrony osobistej – maseczki, rękawiczki, środki do dezynfekcji.

Petenci natomiast muszą pamiętać o obowiązkowym zasłonięciu ust i nosa przed wejściem do budynku, gdyby więc o tym zapomnieli albo gdyby zabrakło im maseczek, rękawiczek czy płynu do dezynfekcji – na miejscu będą się mogli zaopatrzyć.

W budynku przy ulicy Libelta maseczkomat znajduje się w holu wejściowym. Natomiast w budynkach na placu Kolegiackim i przy Gronowej maseczki oraz rękawiczki są dostępne w automatach z przekąskami. Na Gronowej dodatkowo można jeszcze kupić płyn i żel do dezynfekcji. Ponadto w części pomieszczeń wspólnych (np. w poczekalniach) podwyższony został standard utrzymania czystości. Średnio co 2-3 godziny przeprowadzana jest dezynfekcja siedzisk, blatów, poręczy, klamek, toalet itp.

Wszystkie dostępne środki ochrony osobistej są jednorazowego użytku. W automatach jest możliwość płacenia kartą.

UMP, el

1
Dodaj komentarz

avatar
Łomatko
Łomatko

Chcąc być lepszym portalem, czy nie lepiej pisać “maski ochronne”? Jakaś praktykantka w PAPie to pap(l)nęła i tak zostało.
Nawet na zdjęciach już widać, że producentów też “zmaseczkowało”. Maseczkę to można sobie zrobić np. z ogórka. Nawet rozporządzonko ministerka mówi o maskach… :o)