pływalnia os. Zwycięstwa fot. PIM

Poznań: W basenach pływalni na os. Zwycięstwa jest już woda!

Niestety, to jeszcze nie otwarcie, ale rozruch technologiczny obiektu. A kiedy pływalnia zostanie otwarta? Wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej i obostrzeń obowiązujących z powodu pandemii koronawirusa.

Gotowy jest nie tylko budynek i baseny – zakończyły się już także prace nad zagospodarowaniem terenu wokół budynku. Pływalnia przechodzi teraz kontrole – w ubiegłym tygodniu, pod kątem bezpieczeństwa, kontrolowała ją straż pożarna. W tym sprawdzi ją Państwowa Inspekcja Sanitarna i Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Pływalnia mieści dwa baseny: większy ma sześć torów, z których jednocześnie może korzystać 60 osób. Mniejszy i płytszy, wyposażony w urządzenia do hydromasażu, jest basenem rekreacyjnym, złożonym z dwóch połączonych niecek, w którym może przebywać kilkanaście osób na raz.

Do dyspozycji odwiedzających jest też zespół saun, sala fitness, a także szatnie, przebieralnie, natryski i toalety. Przed budynkiem urządzobo parking dla samochodów i rowerów.

Przypomnijmy, że budowa pływalni rozpoczęła się w październiku 2019 roku. Niestety, obecnie trudno powiedzieć, kiedy się zakończy – a raczej kiedy z basenu będą mogli skorzystać poznaniacy. Teoretycznie byłoby to możliwe w marcu 2021 roku – jednak wszystko zależy od tego, jakie obostrzenia będą wtedy obowiązywać ze względu na pandemię koronawirusa.

PIM

4 2 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze