Poznań: Veolia zakończyła prace na Jeżycach. Będzie ciepła woda

Kościelna fot. L. Łada

„Energia Poznań zakończyła prace w okolicach ul. Kościelnej, związane z przywróceniem dostaw ciepła i ciepłej wody dla mieszkańców poznańskich Jeżyc” – poinformowała dziś spółka. Mieszkańcy znów będą mieli wszystkie media.

Wyłączenie dostaw ciepła dotyczyło 74 budynków, mieszczących się m.in. przy ul. Kościelnej,Dąbrowskiego, Jeżyckiej, Mylnej i Żurawiej.

Jak wyjaśnia Olga Fasiecka, Manager Biura Komunikacji Veolii, spółka realizowała tam prace wynikające z konieczności dostosowania się do harmonogramu inwestycji Monday Development. W czasie tych robót ciepło dla mieszkańców dostarczane było przez Veolię przy wykorzystaniu tymczasowego ciepłociągu, ale taka sytuacja nie mogła trwać w nieskończoność, zwłaszcza że robi się coraz chłodniej, i prace odtwarzające docelowy fragment sieci ciepłowniczej koniecznie trzeba było wykonać jak najszybciej. Ale to, niestety, wymagało wyłączenia ciepłej wody i ogrzewania na jakiś czas.

– Służby techniczne Veolii oraz jej podwykonawca, spółka CDC jak zwykle dołożyły wszelkich starań, by okres braku ciepła i ciepłej wody był jak najkrótszy – zapewnia Olga Fasiecka. – Aby zmniejszyć niedogodności dla mieszkańców, do pracy oddelegowano dodatkowe zespoły techniczne, by nie tracąc na jakości i zachowując wszelkie procedury związane z bezpieczeństwem można było zrealizować to zadanie w krótszym niż zakładano czasie.

Prace rozpoczęto zgodnie z planem w poniedziałek 4 października wcześnie rano, natomiast zakończono je późnym wieczorem we wtorek 5 października, czyli znacznie szybciej, niż początkowo zapowiadano. I dzięki temu też mieszkańcy znacznie szybciej mają z powrotem ciepło i ciepłą wodę.

Veolia Energia Poznań zaopatruje w ciepło około 60 proc. mieszkańców miasta, a także zakłady
przemysłowe, instytucje użyteczności publicznej oraz centra handlowe i usługowe.

Źródło: Veolia Poznań

Podziel się:

Ostatnio dodane: