Poznań: Na Jeżycach znów nie ma ciepłej wody i ogrzewania. „Czy ktoś się uwziął?”

Kościelna fot. L. Łada

Jeżyce to ostatnio wyjątkowo pechowa dzielnica. Jakby nie wystarczyły utrudnienia z powodu budowy ulicy św. Wawrzyńca, zamykana Kościelna i brak tramwajów od rynku do Mostu Teatralnego – to teraz kolejny raz nie ma ciepłej wody i ogrzewania.

Brak ogrzewania można jeszcze jakoś znieść przy obecnych temperaturach, choć noce mimo wszystko są już zimne. Ale jak znieść brak możliwości kąpieli przez trzy dni? Zwłaszcza że to nie pierwszy raz. Dwa wyłączenia ciepłej wody mieszkańcy zaliczyli już w sierpniu, a jedna z nich wypadła akurat tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego. Mieszkańcy mają już tego serdecznie dość.

Veolia w sierpniu tłumaczyła, że powodem jest budowa ul. św. Wawrzyńca, prowadzona przez Poznańskie Inwestycje Miejskie i to właśnie na wniosek PIM Veolia musiała przełożyć odcinek miejskiej sieci ciepłowniczej wzdłuż ul. Kościelnej. Zakres prac był tak duży, że trzeba było podzielić całość na trzy etapy i utrudnień nie dało się uniknąć.

Teraz z kolei Veolia przeprowadza wymianę rurociągu. Tego także nie można było zrobić wcześniej, bo prace Veolii były uzależnione od postępu prac prowadzonych przez dewelopera. W efekcie od 4 do 6 października mieszkańcy części Jeżyc, ci podłączeni do miejskiej sieci i mieszkający przy ulicach Kościelnej, Mylnej, Dąbrowskiego, św. Wawrzyńca, Żurawiej, Jeżyckiej, Norwida oraz Poznańskiej, nie mają ciepłej wody.

„Czy ktoś się uwziął na te nasze Jeżyce?” – napisała do nas nasza Użytkowniczka, pani Katarzyna. – ” Przecież tu się ostatnio nie da mieszkać! Albo mi ulice zamykają, nie mogę się nigdzie dostać, a tramwaje i autobusy kursują zmienionymi trasami, albo zamykają teren przy rynku Jeżyckim i w ogóle nic nie kursuje, bo ten jeden autobus to śmiech, on ciągle stoi w korkach. Albo nie mam ciepłej wody. To ma być to dobre zarządzanie, przyjazne miasto i zachęcanie do komunikacji miejskiej?”.

Tłumaczenia Veolii nie są dla mieszkańców przekonujące. Uważają, że wszystkie te prace można było wykonać latem, gdy wiele osób było na wakacjach i brak ciepłej wody nie dawałby się tak we znaki. To, że tak się nie stało, przypisują niekompetencji wszystkich: od spółki PIM budującej ulicę św. Wawrzyńca poprzez deweloperów stawiających nowe osiedla na Jeżycach aż po samą Veolię.

Źródło: TVN24

Podziel się:

Ostatnio dodane: