Poznań: Van Gogh w trójwymiarze na MTP

Impresjoniści i postimpresjoniści 3 fot. MTP
Najwięksi malarze i największe działa impresjonizmu i postimpresjonizmu – ale w wersji trójwymiarowej. Tę niezwykłą wystawę ponownie można obejrzeć na MTP do 16 lutego.

„Wyobraź sobie dzieła największych malarzy, które wychodzą z ram. Załóż okulary 3D, i wybierz się w niesamowitą podróż po świecie sztuki” – zapraszają organizatorzy. – „Dzieła impresjonistów wychodzą z ram!”

Będzie można zobaczyć ożywione obrazy takich klasyków jak: Monet, Manet, Morisot, Degas, Cezanne, Renoir, Sisley, Whistler, Gauguin, czy Vincent Van Gogh, przy tym wszystkie najsłynniejsze: Gwiaździstą Noc, Słoneczniki, Impresję, Wschód słońca czy Nenufary.

Dzięki technologii 3D obrazy ożyją: woda będzie falować, światło słońca – razić w oczy. Słoneczników można dotknąć, a groźne burzowe chmury rozciągają się nad rozkołysanym morzem. Wszystko nabiera głębi i ekspresji, jest w nieustannym ruchu, mimo że czasem to przecież martwa natura.. Na obrazach, tak dobrze wszystkim znanych, można dzięki temu odkryć detale dalszego planu albo odnaleźć elementy, których się dotąd nie widziało.

Na wystawie jest prezentowanych 60 dzieł najpopularniejszych impresjonistów i postimpresjonistów przetworzonych do wersji 3D z użyciem technologii anaglif red-cyjan. Można je oglądać jeszcze tylko do 16 lutego!

Lokalizacja: Pawilon PCC, poziom 1

Godziny otwarcia wystawy: 10.00-17.00
Godziny otwarcia kas: 9.30 – 16.15 lub do wyprzedaży biletów.
Orientacyjny czas zwiedzania to minimum 45 minut.

Bilet normalny, jednorazowy – 35 zł / os.
Bilet ulgowy – 20 zł/os.

MT

P, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: