Poznań: Uwaga! Zmiany w organizacji ruchu na moście Lecha

Most Lecha 1 fot. PIM
W nocy z poniedziałku na wtorek (16/17 grudnia) planowana jest zmiana organizacji ruchu na południowej nitce mostu. Powodem są prace związane z wymianą nawierzchni na dojeździe i zjeździe.

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody w weekend drogowcy zdążyli wykonać zaplanowane prace i do poniedziałku (16 grudnia) wymienili nawierzchnię na połowie dojazdu oraz zjazdu z południowej nitki mostu Lecha, którą odbywa się ruch od strony Naramowic i Winograd w kierunku skrzyżowania ul. Bałtyckiej i Hlonda. Od wtoku (17 grudnia) rozpoczną się prace związane z wymianą pozostałej połowy nawierzchni dojazdu i zjazdu. W związku z tym w nocy z poniedziałku na wtorek zmieni się organizacja ruchu w tym rejonie.

Zmian należy spodziewać się od wjazdu na most, czyli skrzyżowania ul. Lechickiej i Serbskiej. Kierowcy z ul. Serbskiej będą mogli skręcić w prawo na most Lecha jak i w lewo w ul. Lechicką. Jeden z dwóch prawoskrętów (lewy) na ul. Serbskiej zostaje wyłączony z ruchu przed przejściem dla pieszych. Z kolei od ul. Lechickiej na most Lecha prowadził będzie tylko lewy pas, natomiast prawy posłuży wyłącznie do skrętu w prawo w ul. Serbską.

W wyniku zmian na południowej nitce mostu Lecha przejezdny będzie jeden, skrajnie prawy pas (od strony chodnika). Natomiast kierowcy zjeżdżający z mostu przed skrzyżowaniem ul. Bałtyckiej i Hlonda będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu: do jazdy na wprost oraz do skrętu w prawo w ul. Hlonda. Planowana zmiana organizacji ruchu będzie wiązała się z czasowymi utrudnieniami dla ruchu pieszo-rowerowego. Utrudnienia będą występować na przejściu dla pieszych na ul. Bałtyckiej, przy ulicy Hlonda.

Nowa, północna nitka mostu Lecha jest przejezdna (odbywa się nią ruch w kierunku Naramowic i Winograd). Kierowcy korzystają tam z trzech pasów ruchu. Wybudowana na nowo północna nitka mostu została oddana do użytku ok. dwa miesiące wcześniej, niż pierwotnie zakładano.

O kolejnych etapach robót i zmianach w organizacji ruchu będziemy informować z wyprzedzeniem. Prace związane z wymianą nawierzchni na dojazdach do południowej nitki mostu Lecha powinny zakończyć się przed świętami Bożego Narodzenia.

PIM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: