Poznań: Utrudnienia w ruchu na Kościelnej i zmiany tras autobusów

Autobus 164 fot. ZDM
W związku z planowanymi pracami w tunelu (pod linią kolejową) na ulicy Kościelnej, przez 16 weekendów – począwszy od weekendu 18-19 kwietnia – zmienionymi trasami będą kursować autobusy linii 164 oraz nocnych 236 i 246.

Zmiany będą obowiązywały od godziny 6:00 sobotę (18 kwietnia) do godz. 22:00 w niedzielę (19 kwietnia). W kolejne weekendy prace będą odbywały się w podobnych godzinach – od 6:00 w soboty do 22:00 w niedziele. Koniec prac przewidywany jest na początek sierpnia. W dni robocze ulica Kościelna będzie przejezdna.

W czasie prac autobusy będą korzystały z trasy objazdowej wytyczonej Aleją Wielkopolską i ulicami Pułaskiego i Dąbrowskiego.

Linia nr 164
PUSZKINA -… – Nad Wierzbakiem – Wielkopolska – Pułaskiego – Dąbrowskiego – Kraszewskiego -… – KACZA

Linie nocne 236 i 246
POZNAŃ GŁÓWNY – Dworcowa – Roosevelta – Pułaskiego – Wielkopolska – Nad Wierzbakiem -… – Literacka -… – Nad Wierzbakiem – Wielkopolska – Pułaskiego – Roosevelta – Dworcowa – POZNAŃ GŁÓWNY

Autobusy zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach na trasie objazdu. Trasa w rejonie przystanku Nad Wierzbakiem przebiegać będzie analogicznie jak dla linii nr 160. Na wysokości przystanku tramwajowego Most Teatralny na ul. Dąbrowskiego (w kierunku rynku Jeżyckiego) zlokalizowany zostanie przystanek tymczasowy.

ZDM, el

Podziel się: