roboty Baraniaka fot. ZDM

Poznań: Utrudnienia na Baraniaka. Kierowcy muszą uważać!

Jak informuje Miejski Inżynier Ruchu informuje, 4 maja rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania ulic Baraniaka i Wołkowyskiej. To oznacza zmiany organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania. Kierowcy proszeni są o ostrożną jazdę.

Od 4 maja, w pierwszym etapie prowadzone będą prace przy poszerzaniu jezdni po północnej stronie ul. Baraniaka i wygradzane lub zawężane będą pojedyncze pasy jezdni w kierunku centrum oraz w kierunku ul. Dymka.
– Dopuszczalna prędkość pojazdów zostanie czasowo ograniczona do 30 km/h, a ruch pieszych odbywać się będzie południową stroną ulicy Baraniaka – tłumaczy Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa ZDM Poznań. – Na czas budowy sygnalizacji przez dwa dni ul. Wołkowyska będzie jednokierunkowa na odcinku od ul. Baraniaka do Prużańskiej, a ruch w kierunku ul. Baraniaka możliwy będzie objazdem ulicami: Prużańską, Słonimską i Inflancką.

W etapie drugim i trzecim, po około dwóch dniach roboczych, wygradzane będą pojedyncze pasy ulicy Baraniaka w kierunku centrum. Prędkość maksymalna pojazdów będzie tam ograniczona do 30 km/h, a prace potrwają do 31 lipca. Wygrodzony będzie także chodnik po północnej stronie ulicy.