Wybory 2020 głosowanie lokal wyborczy fot. Sławek Wąchała

Poznań: Urząd miasta czynny także w sobotę. Z powodu wyborów

Wyjeżdżasz na urlop? Nie masz w tygodniu czasu, żeby odebrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub dopisać się do spisu wyborców? W sobotę, 4 lipca urząd miasta przy ul. Libelta 16/20 uruchamia dodatkowy dyżur obsługi wyborców.

Urzędnicy będą przyjmowali klientów w godz. 8:00 – 13:00, po uprzednim umówieniu się. Wizyty już można rezerwować wypełniając elektroniczny formularz.

W dni powszednie sprawy wyborcze można załatwić, oprócz urzędu przy ul. Libelta, także w siedzibie UMP przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404. W tym miejscu obsługiwane są również tylko osoby wcześniej umówione. Kolejną lokalizacją przyjmującą wyborców jest Poznańskie Centrum Świadczeń przy ul. Małachowskiego 10. Tu z kolej nie trzeba umawiać się na wizytę.

Zaświadczenia o prawie do głosowania na II turę wyborów wydawane są do 10 lipca (osoby, które złożyły wniosek przed pierwszą turą, automatycznie otrzymały wnioski na obie tury). Można je odebrać osobiście albo przez upoważnioną na piśmie osobę (nie ma możliwości załatwienia sprawy przez internet).

Do spisu wyborców można dopisać się do 7 lipca. Osoby, które dopisały się przed I turą, nie muszą robić tego ponownie – skutkuje ono na obie tury. Do spisu można dopisać się stacjonarnie, w okienku lub szybciej i bezpieczniej – wysyłając elektroniczny wniosek. Link do elektronicznego formularza dostępny jest TUTAJ.

Jeśli ktoś ma wątpliwości czy może oddać głos w stolicy Wielkopolski, może to sprawdzić na stronie urzędu miasta.

Wystarczy wprowadzić nr PESEL do elektronicznego formularza. Jeśli wyborca może głosować w Poznaniu, system od razu podpowie, do jakiej komisji wyborczej musi się zgłosić w dniu wyborów i poda jej adres.

II tura głosowania w wyborach Prezydenta RP odbędzie się niedzielę, 12 lipca.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze