Poznań: Uroczysta odprawa warty okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej

Ułani Miasta Poznania i Wielkopolskie Muzeum Niepodległości zaprosili w samo południe poznaniaków i turystów na uroczystą odprawę warty. Jak zawsze efektowna uroczystość cieszyła się ogromnym zainteresowaniem widzów.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Uroczyste odprawy warty to już poznańska tradycja kultywowana podczas szczególnie ważnych okazji. powodem dzisiejszej odprawy było upamiętnienie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Stowarzyszenie Ochotniczy Reprezentacyjny Oddział Ułanów Miasta Poznania w barwach 15. Pułku Ułanów Poznańskich jak zawsze przygotowało perfekcyjnie uroczystość i jak zawsze wyszkolenie koni oraz umundurowanie ich jeźdźców robiły niesamowite wrażenie tak na turystach, jak i na poznaniakach. Warto dodać, że ułani wystąpili w umundurowaniu polowym z 1939 roku.

Przed Wielkopolskim Muzeum Niepodległości zostało także przygotowane stanowisko strzeleckie z repliką karabinu maszynowego Browning wz. 28. Chętni mogli przyjrzeć się wyposażeniu stanowiska i wypytać o szczegóły samych ułanów, a także dowiedzieć się więcej o Wielkopolskiej Brygadzie Kawalerii walczącej w składzie Armii „Poznań” i 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich, który przeszedł szlak bojowy w składzie Wielkopolskiej Brygady Kawalerii.

el, fot. Sławek Wąchała

 

2
Dodaj komentarz

avatar
...
...

zabrakło tylko prezydenta miasta …

rotmistrz Piasecki
rotmistrz Piasecki

uroczysta warta a później galop szosą przez Zaleszczyki do Rumunii…