wsparcie dla szpitala fot. UP Poznań

Poznań: Uniwersytet Przyrodniczy przekazał sprzęt dla szpitala Jonschera

Pracownicy uczelni pomagają w przeprowadzaniu testów na obecność koronawirusa, uczelniane laboratoria wspomagają badania – a teraz uczelnia przekazała sprzęt dla Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera.

To nie pierwsza pomoc w walce z koronawirusem, jaką okazała uczelnia. Na początku kwietnia ponad dwudziestu ochotników, pracowników i doktorantów: mikrobiologów, biotechnologów, biologów, genetyków, chemików, technologów żywności oraz specjalistów innych dyscyplin, rozpoczęło współpracę z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu w badaniach wykrywających wirusa SARS-CoV-2. Wolontariuszy z każdym dniem jest więcej!

Pod koniec kwietnia uczelnia przekazała nieodpłatne odczynniki oraz materiały zużywalne będące w dyspozycji Katedry Biochemii i Biotechnologii do Laboratorium Mikrobiologii i Parazytologii Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu, do analiz wykrywających wirusa SARS-CoV-2.

Dlaczego akurat szpital Jonschera? Bo to właśnie do tego szpitala trafiają najmłodsi pacjenci zakażeni koronawirusem, nic więc dziwnego, że i środki ochrony osobistej, i środki dezynfekcyjne są tam stale – i bardzo – potrzebne. Dar Uniwersytetu Przyrodniczego pracownicy szpitala przyjęli z ogromną wdzięcznością, bo przyjechały między innymi rękawice diagnostyczne, maseczki, fartuchy jednorazowe i ręczniki papierowe, czyli wszystko to, co w szpitalu jest teraz najbardziej potrzebne.

el