Reklama

Poznań: Uniwersytet Przyrodniczy organizuje wagary

Wydział Rolnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zaprasza uczniów na „Wagary z przyrodą”, które odbędą się tradycyjnie już 21 marca. W tym roku będzie to wydarzenia szczególne, gdyż obchodzone jest 100-lecie akademickich studiów rolniczo-leśnych na Uniwersytecie Poznańskim.

Wydarzenie ma na celu przybliżenie społeczności miasta i regionu tematów i zagadnień badawczych realizowanych przez Wydział Rolnictwa i Bioinżynierii. Zajęcia będą prowadzone przez pracowników, doktorantów i studentów Wydziału w formie warsztatów, pokazów oraz krótkich prezentacji.

– Jesteśmy przekonani, że tegoroczne „Wagary z przyrodą” będą ciekawą alternatywą dla uczniów umożliwiającą wspólne spędzenie pierwszego dnia wiosny – mówi dr inż. Zuzanna Sawinska z Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii UPP. – Ponadto być może staną się jedną z okazji ułatwiających młodzieży podjęcie decyzji co do swojej przyszłości. Zapewniamy, że każdy będzie miał okazję osobiście zapoznać się i przekonać jak ważne problemy związane z codziennym życiem rozwiązują pracownicy i studenci naszego Wydziału.

Podczas „Wagarów z przyrodą” dowiedzieć się będzie można również jakie są pozytywne i negatywne aspekty występowania mikroorganizmów w środowiskach naturalnych, czy rośliny odczuwają stres, oraz czym jest betonowa krowa – czy ktokolwiek widział, jak wygląda? A to tylko przedsmak tego co będzie się działo 21 marca na UPP.

„Wagary z przyrodą” odbywają się od godziny 10.00 w Budynku BIO-CENTRUM, ul. Dojazd 11 w Poznaniu.

UP op. SS

Dodaj komentarz

avatar