Poznań: Uniwersytet Ekonomiczny żegna się z… kluczami

UEP fot. UEP
Uczelnia właśnie podpisała umowę, zgodnie z którą zamiast kluczy wszędzie będą obowiązywać karty dostępu. – W niektórych miejscach z takiego rozwiązania korzystamy już od lat, a w budynku CEUE od samego jego początku – mówi Krzysztof Skrzypek, rzecznik prasowy uczelni. – Teraz systemem zostaną objęte wszystkie budynki UEP.

Wszystkie oznacza nie tylko obiekty dydaktyczne, ale też domy studenckie, halę sportową i siłownię. Stosowna umowa została podpisana dziś przez rektora prof. Macieja Żukowskiego z Waldemarem Osowczykiem, prezes firmy ZETO. Prace przy zastępowaniu zamków tradycyjnych elektronicznymi rozpoczna się jeszcze we wrześniu, a zakończą w marcu 2022 roku. Wartość umowy zawartej z firmą wynosi 6 860 940 zł i zostanie ona w całości sfinansowana ze środków unijnych.

Nowoczesny system pozwoli na sprawne poruszanie się między pomieszczeniami we wszystkich budynkach uczelni, od akademików po magazyny. Kluczowym założeniem projektu jest współpraca wszystkich modułów z dedykowaną kartą, dzięki czemu pracownik lub student korzystając z jednej karty, będzie mógł wejść do różnych pomieszczeń – o ile, oczywiście, na jego karcie będą zapisane uprawnienia do wejścia do środka. Rolę takiej karty będzie pełnić przewidywany do wdrożenia w najbliższych miesiącach identyfikator pracownika UEP, a w wypadku studentów – wykorzystywana obecnie legitymacja studencka.

– Ten projekt przenosi nas w inną rzeczywistość korzystania z infrastruktury – mówi dr Wojciech Zalewski, kanclerz UEP. – Pracownicy uzyskujący dostęp do różnych pomieszczeń będą mogli wchodzić do nich za pomocą tej samej karty. Będzie możliwość zakodowania okresu dostępu, powiązanego m.in. z czasem umowy dot. współpracy, czy funkcją pełnioną w uczelni. System znacząco poprawi bezpieczeństwo i efektywność zarządzania dostępem do pomieszczeń.

Karta dostępowa będzie także identyfikatorem i kartą biblioteczną oraz będzie posiadała funkcje karty wjazdowej na parking i karty do potwierdzania obecności w pracy.

Wdrożenie systemu kontroli dostępu na UEP to kolejna duża inwestycja uczelni. Przypomnijmy, że UEP realizuje obecnie skomplikowany projekt termomodernizacji Collegium Altum. Uczelnia wdraża także Zintegrowany System Informatyczny, elektroniczny obieg dokumentów oraz zaawansowany system raportowania controlingowego.

UEP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: