Poznań: Ulice nadal zaśnieżone, ale jest łatwiej

Dąbrowskiego fot. K. Adamska
Służby drogowe pracowały w nocy i wszystkie ulice dziś są przejezdne – choć nie wszystkie udało się odśnieżyć i kierowcy nadal muszą być bardzo ostrożni. Zwłaszcza że znów pada śnieg.

Przejezdne, a nawet gdzieniegdzie z pasami widocznej czarnej nawierzchni są trasy wylotowe z Poznania. W samym mieście już jest gorzej i w zasadzie wszędzie kierowcy muszą się liczyć albo ze śniegiem, albo błotem pośniegowym.

Śnieg pada, ale zdaniem synoptyków nie będzie dziś sprawiał takich utrudnień jak wczoraj i służby powinny zdążyć z odśnieżaniem. Temperatura przewidywana dziś dla Poznania to – od -8 do -6 stopni Celsjusza i przy takiej temperaturze sól drogowa będzie działać.

Przypomnijmy, że – jak informuje ZDM – ulice są odśnieżane według kolejności: najpierw tzw. sieć strategiczna, czyli ramy komunikacyjne, główne trasy wlotowe do miasta, dojazdy do najważniejszych instytucji miasta i największych szpitali. W drugiej kolejności odśnieżana jest sieć podstawowa o długości 258 km – to ulice łączące osiedla mieszkaniowe z centrum miasta, pozostałe trasy wlotowe do miasta oraz trasy, po których kursują miejskie autobusy. Dopiero po nich są odśnieżane kolejne ulice.

ZDM przypomina, że działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach, a kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność w zmiennych warunkach drogowych i dostosować prędkość do warunków atmosferycznych.

Zgłoszenia dotyczące Akcji Zima są przyjmowane przez komórkę dyspozytorską ZDM całodobowo: tel. 61 64 77 231 (każde zgłoszenie jest rejestrowane); mail: [email protected]

Podziel się:

Ostatnio dodane: