Poznań: Ulica Żelazna zostanie przebudowana. Nareszcie!

Żelazna fot. PIM
Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na wykonawcę przebudowy ulicy Żelaznej. To oznacza, że po wielu latach starań ulica wreszcie zostanie przebudowana.

Ulica Żelazna ma nawierzchnię z płyt betonowych, jakie kładło się 40 – 50 lat temu. To już prawdziwy skansen budownictwa drogowego. Osiedlowi radni walczyli od wielu lat o przebudowę tej ulicy, w roku 2018 udało im się nawet doprowadzić do powstania projektu przebudowy – bo to już przebudowa, nie zwykły remont – ale na tym się skończyło.

Teraz jest szansa, że upragniona przebudowa dojdzie do skutku.
– Obecna nawierzchnia jezdni z płyt betonowych jest w złym stanie technicznym. Chodniki po obu stronach ulicy wykorzystywane są jako miejsca postojowe, brakuje kanalizacji deszczowej. Wskutek zaplanowanych robót na ulicy zajdą spore zmiany na lepsze. Jezdnia na odcinku od skrętu w lewo na wysokości szpitala do ul. Osiedle Przemysława otrzyma bitumiczną nawierzchnię. Z kostki betonowej zbudowane zostaną miejsca postojowe i zjazdy, chodniki będą przebudowane. Powstaną kanał technologiczny, kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie drogowe. Posadzimy również nowe drzewa – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Dla poprawy bezpieczeństwa ruchu na przebudowanym odcinku pojawią się dwa progi zwalniające.

Na przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych prac i wprowadzenie w tym rejonie docelowej organizacji ruchu wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie miał maksymalnie 350 dni od podpisania umowy. Podmioty zainteresowane udziałem w przetargu swoje oferty mogą składać do 17 czerwca.

PIM

Podziel się:

Ostatnio dodane: