tramwaj na Naramowice zmiany na trasie fot. PIM

Poznań: Ulica Wilczak nareszcie otwarta. Ale szykują się kolejne zmiany

Z poślizgiem czasowym spowodowanym upałami została otwarta dla ruchu ulica Wilczak. Ale kierowcy nadal muszą bardzo uważać w tym rejonie, bo szykują się kolejne zmiany.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, dojazd do ul. Wilczak będzie jednak możliwy tylko od ul. Szelągowskiej, gdyż z ul. Słowiańskiej nadal będzie można skręcać wyłącznie w ul. Szelągowską i Naramowicką. Ruch pieszych pomiędzy ul. Szelągowską i os. Pod Lipami odbywać się będzie po wschodniej stronie skrzyżowania, przez ul. Wilczak i Naramowicką, zamiast dotychczasowego ciągu przez ul. Słowiańską.

Zmiany szykują się też 11 czerwca. Tego dnia po porannym szczycie komunikacyjnym wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Lechickiej i Naramowickiej (łącznica przy stacji paliw). Związane jest to z koniecznością przestawienia masztu sygnalizacji dla nowej organizacji ruchu, wdrażanej od 12 czerwca (sobota).

Z kolei na noc z piątku 11 czerwca na sobotę 12 czerwca, planowana jest zmiana układu pasów ruchu na łącznicy przy stacji paliw Lotos. Przeniesiona zostanie sygnalizacja świetlna, jednak nadal do dyspozycji kierowców pozostaną dwa pasy służące do jazdy w kierunku ul. Umultowskiej oraz mostu Lecha. Zamknięty będzie wyjazd ze stacji bezpośrednio na ul. Lechicką, a wróci wyjazd na ul. Naramowicką (wraz z możliwością wyjazdu na łącznicę i dalej w kierunku ul. Lechickiej). Nadal skręt w lewo z ul. Lechickiej dla jadących od ul. Murawa będzie dostępny tylko dla autobusów.

Również w nocy z 11 na 12 czerwca planowane jest przełożenie ruchu na ul. Serbskiej (na wysokości ul. Naramowickiej) z jezdni południowej na północną, na której zrealizowana będzie już nowa nawierzchnia. Dojazd do posesji przy ul. Naramowickiej 31-47 będzie możliwy wyłącznie od strony południowej, czyli od ul. Szelągowskiej lub Serbskiej z wykorzystaniem przejazdu przez stację paliw. Wyjazd w dalszym ciągu będzie możliwy wyłącznie w stronę ul. Serbskiej przez ul. Naramowicką.

Piesi w rejonie skrzyżowania ul. Serbskiej i Naramowickiej poruszać się będą jego zachodnią stroną w relacji północ-południe, natomiast w relacji wschód-zachód nadal po południowej stronie ul. Serbskiej i tymczasowym przejściem przy stacji paliw na ul. Naramowickiej. W dalszym ciągu nie będzie możliwości przejazdu ul. Naramowicką do ul. Włodarskiej. Przejechać będą mogły tylko pojazdy dojeżdżające do posesji przy ul. Naramowickiej 58-82a, a dla pozostałych objazdy pozostają niezmienne. W związku z tą zmianą organizacji ruchu na stałe miejsce wróci przystanek autobusowy Serbska w kierunku ronda Solidarności.

PIM

5 1 vote
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze