Rolna fot. ZDM

Poznań: Ulica Rolna już jak nowa

Dziś odbył się odbiór techniczny po zakończeniu robót na części od ulicy Czwartaków do ulicy Wspólnej. Teraz więc już cała ulica Rolna wygląda jak nowa.

Przebudowa ulicy Rolnej rozpoczęła się w 2018 roku. Prace były prowadzone etapami. Zakres prac obejmował remont chodników, wyznaczenie miejsc dla zieleni przyulicznej, budowę zatok postojowych. ZDM wyremontował również znajdujące się w pasie drogowym zjazdy do posesji.

Chodniki zostały wykonane z betonowych płyt o wymiarach 50×50 cm, natomiast nawierzchnia zatok postojowych i zjazdów z betonowej kostki brukowej. Zmotoryzowani mieszkańcy mogą parkować samochody w zatokach postojowych równolegle do jezdni. Zostały również przebudowane przystanki autobusowe.

W odbiorze uczestniczył Marek Pluta z Rady Osiedla Wilda.
– Jedna z najważniejszych ulic na naszym osiedlu bardzo się zmieniła – mówi. – Piesi mieszkańcy zyskali szerokie chodniki. Zwłaszcza starsi sąsiedzi mogą teraz bezpieczniej dojść do swoich posesji, przystanków komunikacji publicznej czy pobliskiego sklepu. Cieszą również nowe i odnowione trawniki.

Koszt prac na odcinku od ulicy Czwartaków do ulicy Wspólnej wyniósł 1,4 miliona złotych. Koszt przebudowy całej ulicy (łącznie z wcześniej zakończonymi robotami od Hetmańskiej do Czwartaków) to 2,3 miliona złotych. W kosztach przebudowy ulicy Rolnej partycypowała Rada Osiedla Wilda.

ZDM, el

Dodaj komentarz

avatar