Poznań: Ulica Ogrodowa już po remoncie

Ogrodowa po remoncie 3 fot. ZDM
Nowa nawierzchnia jezdni i chodnika, zmiana organizacji ruchu parkowania.- remont Ogrodowej dobiegł końca.

Wzorem remontów przeprowadzonych na ulicach otaczających Stary Rynek, na ul. Ogrodowej ułożona została cięta kostka brukowa. Dzięki temu o wiele wygodniej można się poruszać ulicą. Jest także ciszej, ponieważ samochody jadące po równej nawierzchni generują mniejszy hałas. Piesi, rowerzyści i kierowcy mogą korzystać z odnowionej ulicy od dzisiaj, 20 grudnia.

Zmiany na ul. Ogrodowej to także nowa organizacja ruchu. Po stronie południowej (bliżej Starego Browaru) wprowadzony został kontrapas rowerowy. Po obu stronach ulicy wyznaczono równoległe miejsca postojowe. Dzięki temu poprawiła się widoczność – dotąd parkujące skośnie samochody znacznie ją ograniczały – czyli zwiększyło się bezpieczeństwo ruchu drogowego. Dodatkowe miejsca postojowe wyznaczone zostały także na ul. Krysiewicza (wcześniej również na dalszym odcinku ul. Ogrodowej). Nowy sposób parkowania to więcej przestrzeni dla pieszych – wcześniej zaparkowane skośnie samochody zastawiały chodnik.

W związku ze zmianą organizacji ruchu na wyremontowanym odcinku pojawiło się nowe oznakowanie pionowe i poziome. To ostatnie wykonano z wykorzystaniem malowania cienkowarstwowego, które wiosną 2020 r. zostanie zastąpione farbą grubowarstwową.

Koszt prac zrealizowanych na ul. Ogrodowej to blisko pół miliona złotych. Część środków pochodziła z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania. Ulica Ogrodowa to nie jedyne miejsce na terenie Starego Miasta, które przeszło w ostatnim czasie metamorfozę. W grudniu bieżącego roku zakończyły się również prace remontowe na ul. Kramarskiej i Mokrej.

ZDM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: