Poznań: Ulica Kunickiego ma już nową nawierzchnię

Kunickiego fot. PIM
Nieutwardzona wcześniej ul. Kunickiego na odcinku pomiędzy ul. Kwiatkowskiego i ul. Rejewskiego ma już nową nawierzchnię. Wyremontowany został również ciąg pieszy w ul. Sucharskiego.

– Zakończyliśmy zasadnicze roboty budowlane, ulica jest już przejezdna. Przed nami przygotowania do procedury odbiorowej – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Okoliczni mieszkańcy mogą już wygodnie dojechać do domów.

Inwestycja poprawi komfort użytkowników, którzy po intensywnych opadach oraz wiosennych roztopach narażeni byli na uciążliwości związane z nieutwardzoną drogą. Przebudowywany fragment pomiędzy ul. Kwiatkowskiego i ul. Rejewskiego zyskał nie tylko nową nawierzchnię, ale również odpowiednie odwodnienie.

Ul. Kunickiego pokryła nawierzchnia z kostki betonowej i ażurowych, przepuszczalnych płyt, przez które woda z powierzchni ulicy będzie dostawać się do nowych studni chłonnych. Podobne rozwiązanie zastosowano w przypadku pobliskiego ciągu pieszego na ul. Sucharskiego. Przeprowadzone prace objęły także budowę kanału technologicznego i oświetlenia ulicy. Nie ma tam wyodrębnionych jezdni i chodników – ulica znajduje się w strefie zamieszkania.

PIM