ulica Floksowa fot. ZDM

Poznań: Ulica Floksowa zyska kolejny odcinek chodnika

Bezpieczne i wygodne dojście do szkoły, kościoła, domu kultury i orlika. To wszystko zyskają mieszkańcy dzięki budowie kolejnego odcinka chodnika przy ul. Floksowej.

Jak poinformował Zarząd Dróg Miejskich, właśnie została podpisana umowa z wykonawcą drugiego etapu budowy chodnika przy ulicy Floksowej. Będzie liczył 700 metrów – od ulicy Lawendowej do Lewkoniowej – i miał szerokość minimum 2 metrów.

Będzie to dalszy ciąg inwestycji rozpoczętej w ubiegłym roku – wówczas, we wrześniu, został oddany do użytku odcinek chodnika na ul. Gladiolowej i na ul. Floksowej, pomiędzy ul. Gadiolową i Lewkoniową.

“Pobocze ul. Floksowej na odcinku objętym inwestycją jest częściowo gruntowe, na kilku fragmentach ułożona jest kostka betonowa” – wyjaśnia ZDM. – “Zadanie wykonawcy będzie więc polegać na demontażu istniejących nawierzchni i wykonaniu całkowicie nowego, jednolitego chodnika, wraz z wymianą krawężników i budową kanału teletechnicznego”.

Prace powinny potrwać ok. 2 miesięcy od dnia przekazania wykonawcy placu budowy i kosztować będą blisko 550 tysięcy złotych.

ZDM

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze