Poznań: Ulewa, wiatr i utrudnienia w ruchu. Na Lecha nie kursują tramwaje

MPK tramwaj Trasa kórnicka fot. Sławek Wąchała
Z powodu konaru, który spadł na sieć trakcyjną na wysokości ulicy Milczańskiej, został wstrzymany ruch tramwajów. Na skrzyżowaniu skrzyżowaniu Jana Pawła II i Kórnickiej tramwaje już ruszyły, ale na przejazd w kierunku osiedla Lecha trzeba jeszcze poczekać.

Zapowiadanych na dzisiaj burz jeszcze nie było, ale ulewa, która przeszła nad Poznaniem około godziny 16.00 i towarzyszący jej silny wiatr spowodowały trochę szkód. Najpoważniejszą był konar, który spadł na sieć trakcyjną Trasy Kórnickiej na wysokości ulicy Milczańskiej, wstrzymując ruch tramwajów na trasie, a także częściowo na skrzyżowaniu Kórnickiej i Jana Pawła II.

To było dziś wyjątkowo pechowe skrzyżowanie – wcześniej doszło tam do złamania pantografu w jednym z tramwajów i ruch odbywał się objazdami.

Na miejscu pracują ekipy techniczne MPK i dzięki ich wysiłkom skrzyżowanie zostało już częściowo uruchomione. Na przejazd w kierunku Lecha trzeba jeszcze trochę poczekać. MPK obiecuje, że wznowi ruch na trasie najszybciej jak się da.

Podziel się: