Ułańska fot. ZDM
Dziś rozpoczęły się prace na Ułańskiej, kolejnej łazarskiej ulicy, na której jest wprowadzana Strefa Płatnego Parkowania. Po zmianach Ułańska będzie jednokierunkowa.

Prace na tej ulicy były zaplanowane na 8 kwietnia, ale na ich przeprowadzenie nie pozwoliła pogoda. Przesunięto je więc na 12 kwietnia i potrwają jeden dzień.

„Wszystkie osoby poruszające się ulicą Ułańską czeka ważna zmiana – wprowadzenie ruchu w jednym kierunku od skrzyżowania z ul. Grottgera zarówno w stronę ul. Wyspiańskiego, jak i w stronę ul. Grunwaldzkiej” – informuje ZDM. – „Dwukierunkowy pozostanie jedynie krótki fragment pomiędzy ul. Grunwaldzką a wjazdem na teren parkingu Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Ulica przestanie mieć więc charakter tranzytu między Grunwaldzką a Wyspiańskiego. Zyskają natomiast rowerzyści, ponieważ na Ułańskiej, tak jak na pozostałych ulicach jednokierunkowych w łazarskiej SPP, zostanie wprowadzony kontraruch rowerowy.

Parkowanie na ul. Ułańskiej będzie dozwolone po wschodniej stronie ulicy, tak jak teraz, ale równoległe miejsca postojowe pomiędzy ul. Wyspiańskiego, a ul. Siemiradzkiego zastąpione zostaną prostopadłymi. W taki sam sposób można będzie parkować od ul. Siemiradzkiego do ul. Ułańskiej 22A.

Odcinek od ul. Ułańskiej 22A do ul. Grunwaldzkiej zostanie wyłączony z parkowania, a zainstalowane słupki zabezpieczą pobocze przed nielegalnym postojem. Wyznaczenie miejsc parkingowych nie jest tu możliwe: jezdnię ze wschodniej strony ogranicza skarpa ziemna.

Dodatkowo na odcinku ulicy pomiędzy ul. Siemiradzkiego i Grunwaldzką zostaną zainstalowane progi spowalniające, a cała ulica włączona zostanie w obszar strefy ograniczonej prędkości „Tempo 30”. Skrzyżowania ul. Ułańskiej z ul. Grottgera i Siemiradzkiego będą równorzędne.

Podczas prac na ul. Ułańskiej obowiązuje zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli.