Poznań: UCI Gran Fondo World Championships Poznań 2019. Będą utrudnienia w ruchu

Gran Fondo fot. Mat. pras.
W pierwszą wrześniową niedzielę w Poznaniu i gminach na zachód od miasta odbędą się kolarskie mistrzostwa świata UCI Gran Fondo World Championships Poznań 2019. Tego dnia w związku z zawodami trzeba będzie się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Na utrudnienia można się już natknąć od godziny 8.00 w rejonie ulic Bukowskiej i Grunwaldzkiej, bo tam właśnie, na MTP, rozpocznie się impreza. Start zawodów zlokalizowany będzie na ul. Bukowskiej, a meta – na ul. Grunwaldzkiej w rejonie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Trasa głównego wyścigu (150 km) prowadzi ul. Bukowską na zachód, a następnie m.in. przez Wysogotowo, Lusowo, Duszniki, Lwówek, Wytomyśl, Buk, Niepruszewo, Zakrzewo, Skórzewo, ul. Złotowską, Owczą i Grunwaldzką na teren MTP.

W rejonie strefy startu i mety na ul. Grunwaldzkiej i Bukowskiej (od ul. Matejki/Szylinga do ul. Roosevelta) obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się od soboty od godz. 8:00 do niedzieli do godz. 16:00. Prosimy kierowców o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych zakazami.

W sobotę od godz. 23:30 i w niedzielę do zakończenia zawodów zamknięta dla ruchu pojazdów będzie strefa startu na ul. Bukowskiej od ul. Roosevelta do ul. Szylinga/Kraszewskiego.

Na czas zawodów – do przejazdu ostatniego zawodnika – wyłączone z ruchu zostaną:
– ul. Bukowska (od ul. Roosevelta do ul. Bułgarskiej) – zamknięty ruch w obie strony od godz. 8:00;
– ul. Bukowska (od ul. Bułgarskiej do granic miasta) – zamknięta jezdnia wlotowa do centrum od godz. 8:00;
– ul. Złotowska (od ronda Malwowa/Skórzewska do ul. Owczej) – zamknięty ruch w obie strony od godz. 11:00;
– ul. Owcza i Cmentarna – zamknięte od godz. 11:00;
– ul. Grunwaldzka (od ul. Cmentarnej do ul. Ułańskiej) – zamknięta jezdnia wlotowa do centrum od godz. 11:00.

Na skrzyżowaniach na trasie zawodów wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne i zlokalizowane zostaną śluzy, przez które w miarę możliwości odbywać się będzie ruch poprzeczny sterowany ręcznie przez uprawnione osoby. Autobusy i tramwaje podporządkowane zostaną czasowej organizacji ruchu.

Start poszczególnych grup kolarzy planowany jest w niedzielę od godz. 9:00 do 10:30. Powrót na metę spodziewany jest w godzinach od 12:30 do 14:30. W tych godzinach szczególnie utrudniony może być przejazd poprzeczny przez śluzy w ciągu ul. Bukowskiej (start) i ul. Grunwaldzkiej (powrót zawodników). Zmiany wprowadzane będą etapowo wraz z postępem wyścigu i odwoływane po przejeździe ostatniego zawodnika.

Na wniosek policji mogą być wprowadzane dodatkowe zmiany w organizacji ruchu. Organizatorzy proszą o zachowanie ostrożności w rejonie zmian organizacji ruchu na trasie zawodów.

ZDM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: