Poznań: UAM zawiesił opłaty za akademiki

Wszyscy studenci, którzy zdecydują się opuścić swoje miejsce w akademiku, zostaną zwolnieni z opłaty za ten czas, kiedy z niego nie korzystali. Powodem jest koronawirus i odwołanie zajęć na UAM do końca listopada

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu wydał komunikat podpisany przez Joannę Wójcik, prorektor ds. studenckich i kształcenia: “W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną, a także Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 16 października 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że zajęcia w formie kontaktowej prowadzone na terenie powiatów i miast zaliczanych do tzw. czerwonych stref nie zostaną przywrócone przynajmniej do końca listopada br.

Wszyscy studenci, którzy zdecydują się na ten czas opuścić akademik i powiadomią o tym kierownika domu studenckiego (w terminie do końca bieżącego tygodnia, tj. 25.10.2020), zostaną zwolnieni z opłat za akademik za listopad oraz każdy następny miesiąc, podczas którego nie będą korzystać z zakwaterowania. W przypadku problemów z zabraniem rzeczy studenci mogą pozostawić je w pokojach”.

Na terenie Poznania w sześciu domach akademickich UAM jest ponad 1,6 tys. miejsc dla studentów.

UAM, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze