Poznań: UAM zakończył rekrutację. Jakie kierunki cieszyły się największym powodzeniem?

Miasto Poznań Święty Marcin UAM fot. Sławek Wąchała

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza zakończył rekrutację na studia. Uczelnia w tym roku oferuje 16 tys. miejsc na studiach stacjonarnych i zaocznych. Jakie kierunki w tym roku były najbardziej popularne?

Najwięcej chętnych na studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zgłosiło się na psychologię (2117), prawo (1584), filologię angielską (1389), zarządzanie i prawo w biznesie (968) oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną (830).
– Wszyscy kandydaci mieli czas do 11 lipca na wybranie kierunku oraz przypisanie opłaty rekrutacyjnej – wyjaśnia Małgorzata Rybczyńska, rzeczniczka prasowa UAM. – Do 18 lipca komisje rekrutacyjne rozpatrzą blisko 30 tys. wniosków o przyjęcie na studia na UAM.

Wśród kierunków, na które najtrudniej było się dostać, ponieważ liczba kandydatów znacząco przewyższała liczbę miejsc, znalazły się: psychologia (17,64 os./msc.), filologia koreańska (16,92 os./msc.), zarządzanie i prawo w biznesie (13,83 os./msc.), filologia norweska (12,54 os./msc.) oraz japonistyka (11,65 os./msc.).

Listy rankingowe zostaną ogłoszone 18 lipca o północy. Wszyscy zakwalifikowani kandydaci otrzymają informację za pośrednictwem Systemu Internetowej Rekrutacji.

Podziel się: